w

Skandal podczas gali Polsat Boxing Promotions. To niewyobrażalne, jak organizatorzy potraktowali zawodnika z Niemiec

Polsat Boxing Promotions
Polsat Boxing Promotions

Podczas gali Polsat Boxing Promotions doszło do niewyobrażalnych scen. Zawodnik z Niemiec na długo zapamięta wyjście na ring. Ale wstyd…

W sobotę 19 lutego odbyła się 5. już gala Polsat Boxing Promotions. Wydarzenie zorganizowano w Hali Orbita we Wrocławiu. Widzowie z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie walki wieczoru, którą stoczyli Nikodem Jeżewski i reprezentant Niemiec Artur Mannem. Już przed jej rozpoczęciem przecierali oczy z niedowierzania.

Tradycją już stało się, że przed wyjściem na ring organizatorzy puszczają z głośników hymn narodowy obu sportowców. Niestety osoba odpowiedzialna za playlistę zaliczyła fatalną wpadkę.

Polsat Boxing Promiotons. Przed walką wieczoru puszczono hymn III Rzeszy

Wydarzenie transmitowane było na antenie Polsat Sport. Nie trudno domyślić się, że gala cieszyła się ogromnym zainteresowaniem widzów. Jakież było ich zdziwienie, gdy przed walką wieczoru na hali rozległ się hymn III Rzeszy.

Nie trudno wyobrazić sobie, jak zareagował na to Mannem oraz jego sztab. Na kilku nagraniach, które pojawiły się w sieci widać, że wszyscy byli oburzeni tą sytuacją. Jeden z mężczyzn prosił o przerwanie utworu, inny natomiast pokazał do kamery, że jest zniesmaczony tą sytuacją. Co gorsza, nikt nie zorientował się, że popełniono błąd i odtworzono aż dwie zwrotki Das Deutschlandlied, choć hymn ten przestał obowiązywać na terenie Niemiec zaraz po upadku III Rzeszy.

Niestety nie tylko organizatorzy zaliczyli faux pas, ale i komentatorzy, którzy stwierdzili, że Artur zareagował w taki, a nie inny sposób, ponieważ urodził się w Kazachstanie.

Było tutaj nawet trochę wątpliwości, bo jego narożnik nie za dobrze zareagował na niemiecki hymn. Udzielał nam wywiadów w języku rosyjskim, Artur Mann ciągle pamięta, że wywodzi się z Kazachstanu – powiedział jeden z komentatorów.

Na profilu Polsat Boxing Promotions na Facebooku ukazało się oświadczenie, w którym organizator wydarzenie przeprasza za pomyłkę.

W czasie transmisji gali boksu zawodowego we Wrocławiu, przed pojedynkiem z udziałem Reprezentanta Niemiec – Artura Manna, przez pomyłkę zostały odtworzone zwrotki utworu muzycznego „Das Deutchlandlied”, które nie stanowią obecnie obowiązującego hymnu Republiki Federalnej Niemiec. Organizator gali – Polsat Boxing Promotions przeprasza wszystkich widzów za ten niezamierzony błąd. Przedstawiciele Polsat Boxing Promotions przeprosili również bezpośrednio samego zawodnika i jego zespół.

Niewykluczone, że ta sytuacja napędziła Niemca do działania, ponieważ ostatecznie wygrał z Polakiem na punkty i w kategorii junior ciężkiej zdobył pas mistrza IBO Intercontinental.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Agata Młynarska

Agata Młynarska po raz kolejny trafiła do szpitala. Przekazała niepokojące informacje. „Pierwszy strzał niestety nie powiódł się”

Maryla Rodowicz, Witold Paszt

Maryla Rodowicz w łamiącym serce oświadczeniu żegna Witolda Paszta. „Wiedz, że wszyscy płaczemy”