w

DramatDramat SuperSuper

Rekin zaatakował turystkę w Egipcie. Odgryzł jej nogę i rękę, kobieta zmarła w szpitalu. To niejedyna ofiara [VIDEO]

fot. Twitter screenshot

W jednym z popularnych egipskich kąpielisk nad Morzem Czerwonym doszło do potwornej tragedii. Rekin zaatakował 68-latkę, a następnie odgryzł jej rękę i nogę. Kobiety nie udało się uratować mimo transportu do szpitala. W mediach społecznościowych pojawiło się wstrząsające nagranie z tragicznego zdarzenia. Jak się okazuje, pojawiła się też druga ofiara.

Do strasznego zdarzenia doszło w miniony piątek. 1 lipca rekin zaatakował 68-letnią Austriaczkę, która kąpała się na terenie jednego z kurortów leżących w zatoce Sahl Hasheesh u wybrzeża Morza Czerwonego, niedaleko popularnej wśród turystów Hurghady.

Kobieta pływała w wydzielonym do kąpieli obszarze kurortu, gdy nagle niespodziewanie podpłynął do niej rekin. Drapieżnik zaatakował kobietę, odgryzając jej rękę i nogę. 68-latka mimo utraty krwi próbowała dopłynąć do brzegu.

Na nagraniu pokazującym walczącą o życie kobietę widzimy, że przerażeni sytuacją turyści przebywający na molo starali się pomóc kobiecie. 68-latce próbowano rzucić linę, ale znajdowała się za daleko.

Na drastycznym filmiku widać, jak wokół kobiety tworzy się coraz większa plama krwi. Ludzie z molo wołają ratowników i są wstrząśnięci rozgrywającym się na ich oczach atakiem.

Rannej kobiecie udało się dotrzeć do brzegu. Lekarze długo walczyli o życie Austriaczki, ale 68-latka w wyniku podniesionych ran i utraty wielkiej ilości krwi zmarła w szpitalu.

Druga ofiara

Jak poinformował Reuters, powołując się na egipskie Ministerstwo Środowiska, zaledwie kilka godzin później około pół kilometra od miejsca pierwszego ataku znaleziono ciało kobiety. Kolejną ofiarą okazała się być 40-letnia turystka z Rumunii.

Tragiczne ataki sprawiły, że egipskie władze powołały specjalną komisję, której zadaniem jest zbadanie okoliczności incydentu. W obszarze Sahl Hasheesh na okres trzech dni zakazano pływania, nurkowania oraz wędkarstwa.

Ataki rekinów to rzadkość

Choć ataki rekinów zawsze są niezwykle głośne, w rzeczywistości zwierzęta te bardzo rzadko atakują ludzi. Każdego roku na całym świecie zgłaszanych jest około 80 ataków rekinów na ludzi, z których zaledwie kilka kończy się śmiercią.

Źródło: Reuters ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Wandale zniszczyli pomnik Lecha Kaczyńskiego - fot. screenshot Facebook @TV Wschód

Wandale zdewastowali pomnik upamiętniający Lecha Kaczyńskiego! Namalowano na nim odwrócone znaki „Z”

Skusiło ją 1,3 zł na widoku. Pijanej złodziejce grozi nawet 10 lat odsiadki