w

Skusiło ją 1,3 zł na widoku. Pijanej złodziejce grozi nawet 10 lat odsiadki

fot. zdjęcie ilustracyjne (policja.pl)

Pijana 29-latka postanowiła wzbogacić się, kradnąc pieniądze z zaparkowanego w gminie Sadki samochodu. Kobieta narobiła niemałych szkód, po czym zgarnęła „cenny” łup. Okazało się, że ukradła oszałamiającą kwotę w wysokości 1 złoty i 30 groszy.

W jednej z wsi w powiecie nakielskim alkohol najwyraźniej uderzył do głowy 29-latce i odebrał jej zdolność do oceny sytuacji. Policjanci zatrzymali pijaną kobietę, która okradła zaparkowany samochód, wybijając szybę.

Funkcjonariusze z lokalnego posterunku w miniony wtorek w południe otrzymali zgłoszenie, które dotyczyło włamania do samochodu w jednej ze wsi w gminie Sadki w powiecie nakielskim. Kobietę skusiło leżące w oplu 1,3 zł.

Narobiła niemałych szkód

29-latka, aby dostać się do pieniędzy, zbiła wartą 600 złotych szybę auta. Podkom. Justyna Andrzejewska poinformowała, że pijana złodziejka spędziła noc w policyjnym areszcie, a 1,3 zł trafiło z powrotem do właściciela.

Mieszkanka gminy Łobżenica, w obecności funkcjonariuszy, zwróciła pokrzywdzonej skradzioną gotówkę, po czym została zatrzymana. Z racji tego, że miała ona w organizmie prawie 2 promile alkoholu, noc spędziła w policyjnym areszcie, a 29 czerwca 2022 roku śledczy przedstawili jej zarzut za kradzież z włamaniem oraz zniszczenie szyby wartości 600 zł” – czytamy na stronie kujawsko-pomorskiej policji.

Mimo że skradzione zostały jedynie drobne monety, 29-latka odpowie za kradzież z włamaniem. Kobieta wpadła więc w poważne kłopoty. Za taki czyn grozi nawet do 10 lat więzienia. O karze ostatecznie zdecyduje jednak sąd.

Źródło: Policja

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Rekin zaatakował turystkę w Egipcie. Odgryzł jej nogę i rękę, kobieta zmarła w szpitalu. To niejedyna ofiara [VIDEO]

[VIDEO] Tragedia w drodze na szczyt. Nie żyje sześć osób, są zaginieni. „Krwawa masakra”