w

Nie żyje Michael Gambon. Widzowie pokochali go za kultową rolę Dumbledore’a w Harrym Potterze

Michael Gambon - fot. sceenshot Harry Potter i Książę Półkrwi
Michael Gambon - fot. sceenshot Harry Potter i Książę Półkrwi

Michael Gambon na zawsze zapisał się na kartach historii jako legenda kina. Fani pokochali go w roli Albusa Dumbledore’a. Aktor odszedł, mając 82 lata.

Michael Gambon stał się jedną z najpopularniejszych gwiazd filmowych. Swoją karierę zaczynał w 1962 roku w Edward/Macliammoir Gate Theatre w Dublinie. Irlandzki aktor początkowo grywał na deskach teatrów. Można było go zobaczyć m.in. w Królu Learze, Hamlecie, Otellu, Żywocie Galileusza czy Volpone. Jednak największą sławę i rozpoznawalność przyniosła mu rola w serii filmów o młodym czarodzieju.

W serii Harry Potter wcielał się w postać Albusa Dumbledore’a, dyrektora szkoły magii i czarodziejstwa Hogwartu, od drugiej części. Początkowo rolę odgrywał Richard Harris, który zmarł w 2002 roku. Teraz śmierć postanowiła zabrać i Gambona.

Michael Gambon, Daniel Radcliffe - fot. sceenshot Harry Potter i Książę Półkrwi
Michael Gambon, Daniel Radcliffe – fot. sceenshot Harry Potter i Książę Półkrwi

Michael Gambon nie żyje

Aktor wiódł długie i szczęśliwe życie. W 1962 roku poślubił matematyczkę Anne Miller. Doczekał się także synów Fergusa i Williama. To właśnie rodzina powiadomiła o nagłe śmierci aktora.

Jesteśmy zdruzgotani ogłoszeniem śmierci Sir Michaela Gambona. Ukochany mąż i ojciec Michael zmarł spokojnie w szpitalu po ataku zapalenia płuc, z żoną Anne i synem Fergusem przy swoim łóżku. Michael miał 82 lata. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym bolesnym czasie i dziękujemy za przesłane wyrazy wsparcia i miłości — brzmiało oświadczenie rodziny w mediach.

Gambon trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc, lecz nie udało mu się pokonać choroby. Odszedł spokojnie w towarzystwie najbliższych. Jednak w sercach fanów pozostanie wiecznie żywy. Aktor nie tylko odegrał wiele kultowych ról filmowych, ale nawet otrzymał własny odcinek toru wyścigowego. Jego nazwiskiem bowiem nazwano zakręt toru w programie motoryzacyjnym Top Gear.

Lubiliście Dumbledore’a? Jaka była Wasza ulubiona rola Gambona?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kinga

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Sara James, John Egwu-James - fot. Instagram @johnjamessnr

Ojciec Sary James idzie w jej ślady! Wkrótce pojawi się w nowym show TVN Style. Powtórzy sukces 15-latki?

Skiba - fot. Instagram @skibabigcyc

Była żona Skiby mówi o rozpadzie małżeństwa. Oskarża muzyka o wieloletnią zdradę! „Zwykły oszust”