w

Michał Malinowski był gwiazdą polskich seriali. Porzucił karierę aktorską dla TEGO. „Wierzę w to, że nie ma wolności bez ryzyka”

Michał Malinowski - fot. Instagram @michal_malinowski_official
Michał Malinowski - fot. Instagram @michal_malinowski_official

Nie każdy aktor czuje się spełniony, pomimo udanej kariery. Niektórzy mają jeszcze większe marzenia tak, jak Michał Malinowski. Aktor postanowił rzucić karierę i zrealizować swoją pasję, choć nie było to ani łatwe, ani bezpieczne.

Michał Malinowski zyskał sławę jako aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. W 2010 roku zadebiutował na szklanym ekranie w serialu Ojciec Mateusz. Jednak to rola we Wszystko przed nami przyniosła mu rozpoznawalność. Grał też w takich produkcjach, jak Hotel 52, Na dobre i na złe, Na Wspólnej, Pierwsza miłość czy Przyjaciółki.

Jednak to nie kariera aktorska była spełnieniem marzeń gwiazdora, a podróże. Aktor pasjonuje się żeglarstwem i to dla niego postanowił porzucić grę na ekranie. O swojej pasji postanowił opowiedzieć.

Michał Malinowski zaryzykował dla marzeń

Aktor postanowił kilka lat temu zrezygnować z całkiem udanej kariery i rozpocząć pogoń za marzeniami. Z tego powodu zbudował własną łódź i w 2019 roku wyruszył w podróż przez Ocean Atlantycki. Jednak okazało się to trudniejsze i bardziej ryzykowne, niż mogłoby się wydawać.

Dwa tygodnie temu podczas jednej z burz, które złapały nas na otwartym morzu, poraził mnie piorun. Wysiadły światła nawigacyjne, a w rękę, którą trzymałem mokrą linę, poraził mnie prąd. Oprócz tego były niespodziewane szkwały (burze), które wyrywały w środku nocy kotwicę i spychały łódkę na skały, były sieci rybackie zaplątane w śrubę, do których trzeba było nurkować na środku oceanu, żeby je wycinać, były rekiny, którym trzeba było wyciągać haczyki z paszczy, podejrzane łódki, które podpływały w środku nocy do mojej burty i śledziły mnie w niewiadomym celu przez dłuższy czas — opowiadał serwisowi cozatydzien.tvn.pl

Gwiazdora w trakcie podróży poraził piorun. Jednak nie boi się on podejmować ryzyka, choć nawet on czuje strach w jego obliczu. W trakcie swoich wypraw jachtem musi radzić sobie z trudnymi sytuacjami i ekstremalną pogodą.

Chodzi o ogólne poczucie, że w każdej chwili mogę otworzyć mapę, wskazać na niej jakiś punkt i po prostu przenieść się tam z całym moim domem. Oczywiście, nie zapominając o pogodzie, prądach morskich, sezonach huraganowych, biurokracji itd. […] Jest więc szansa na coś autentycznego, na to, że osoby, które tam spotkasz, będą niezwykle inspirujące i ciekawe. Jest szansa na odnalezienie odrobiny magii, takiej jak stada delfinów płynące obok łódki w ciemną noc i świecące niczym zjawy od bioluminescencyjnego planktonu.

Były aktor nie zamieniłby swojego życia, gdyż daje mu wolność. Nie ogranicza go miejsce, ponieważ może w dowolnej chwili odpłynąć w zupełnie innym kierunku.

Też dalibyście się skusić taką swobodą?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kinga

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Borys Szyc, Justyna Nagłowska, Sonia Szyc - fot. Instagram @borys.szyc

Borys Szyc bryluje z rodziną na festiwalu. Tak wygląda jego córka! 17-latka poszła w ślady ojca!

Natalia Janoszek, Krzysztof Stanowski - fot. Instagram @nataliajanoszek, screenshot Youtube @Kanal_Sportowy

Krzysztof Stanowski o konflikcie z Natalią Janoszek. Czy jest w stanie odpuścić? „Jestem gotowy na ugodę”