w ,

Maciej Kurzajewski STRACI PRACĘ w TVP?! Eksperci wskazują, że jako jeden z pierwszych poleci ze stołka! Dlaczego?

Maciej Kurzajewski, Katarzyna Cichopek, Pytanie na śniadanie - fot. Gałązka/AKPA
Maciej Kurzajewski, Katarzyna Cichopek, Pytanie na śniadanie - fot. Gałązka/AKPA

Wyniki ostatnich wyborów parlamentarnych nie pozostawiają złudzeń — szykują się wielkie zmiany i to nie tylko w polityce. Rewolucja ma dotknąć również Telewizję Polską, a co za tym idzie, posypią się zwolnienia. Eksperci wskazują, że jedną z pierwszych osób, która poleci ze stołka, będzie Maciej Kurzajewski. Jak to?!

Maciej Kurzajewski to jeden z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych w kraju. Z Telewizją Polską w zasadzie związany jest od pierwszego roku studiów, z krótką przerwą na epizod w TVN. Na stałe wrócił do stacji w 2002 roku i od tamtego momentu nieprzerwanie pracuje przy popularnych formatach. Widzowie regularnie widują go w Pytaniu na śniadanie, które współprowadzi ze swoją aktualną partnerką, Katarzyną Cichopek.

Dziennikarz przez lata obecności w mediach konsekwentnie unikał rozgłosu. Rzadko udzielał wywiadów, a jeśli już natrafiła się ku temu okazja, to ujawniał jedynie szczątkowe informacje o swoim życiu prywatnym. Na świeczniku znalazł się, gdy potwierdziły się plotki o jego romansie z aktorką. Od tamtego momentu regularnie gości na pierwszych stronach gazet i to nie tylko za sprawą informatorów donoszących o ich planach na przyszłość, ale i byłej żony, która zaczęła wywlekać na światło dzienne niewygodne dla niego historie z przeszłości.

Maciej Kurzajewski straci pracę w TVP?!

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał. Dotychczas Maciej cieszył się nieposzlakowaną opinią — nie uczestniczył w skandalach, z nikim nie wchodził w konflikty, a i jego życie prywatne mimo rozwodu zdawało się być bardzo poukładane. Do czasu, gdy nie pojawiła się w nim Cichopek, przez co Kobieta Petarda odpaliła się z podwójną siłą.

Odkąd ogłoszono wyniki wyborów, w Telewizji Polskiej zapanował popłoch, a wszyscy pracownicy zaczęli martwić się o swoje posady. Nikt jednak nie brał pod uwagę tego, że jedną z zagrożonych osób może być Kurzajewski. Eksperci zaczęli wymieniać go jako pierwszego kandydata do zwolnienia!

Dotychczas sądzono, że duże zainteresowanie mediów wokół dziennikarza ma swoje plusy. Obecnie znajduje się u szczytu popularności, a to w jakimś stopniu przekłada się na oglądalność prowadzonych przez niego programów. Doktor habilitowany, profesor UKSW, Piotr Drzewiecki ma w tej kwestii odmienne zdanie. Wskazał, że na Woronicza szykuje się prawdziwa rewolucja:

Są postacie, których pozostanie będzie wywoływać kontrowersje. Myślę przykładowo o Macieju Kurzajewskim. Manifestował konserwatywny styl życia, zgodny z polityką partii, ale kłóciło się to z jego prywatnym postępowaniem, romansem i rozpadem małżeństwa, o którym wiemy z tabloidowych portali. Nie interesuje mnie jego życie prywatne, ale mimo wszystko wpływa to na jego wizerunek. Na ten dysonans, hipokryzję ludzie będą zwracać uwagę — tłumaczył w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet.

Okazuje się, że nie on jeden może spodziewać się wypowiedzenia. Dr hab. Adam Szynol z Uniwersytetu Wrocławskiego dodał, że z pracą może pożegnać się ogromna liczba osób:

Skoro poprzednia władza potrafiła zwolnić 200 osób albo i więcej, to nie jest wykluczone, że tym razem będzie podobnie. I to tym bardziej że teraz są ku temu powody — mówił w wywiadzie dla WP SportoweFakty.

Myślicie, że nowe władze oszczędzą pracowników i jednak pozostawią starą ekipę?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Gwyneth Paltrow - fot. Instagram @gwynethpaltrow

Gwyneth Paltrow podjęła ważną decyzję. Rezygnuje z kariery w Hollywood?! „Mogę po prostu ZNIKNĄĆ”

Obrazek poglądowy wygenerowany z pomocą AI

Nie żyje sześcioletni chłopiec z Gdyni! Trwa policyjna obława za mężczyzną, który mógł odebrać mu życie. Był spokrewniony z ofiarą