w

Maciej Kurzajewski ODCHODZI z TVP! Wydał oświadczenie. „Po trzydziestu latach rozstaję się z moją macierzystą Redakcją”

Maciej Kurzajewski - fot. AKPA
Maciej Kurzajewski - fot. AKPA

Maciej Kurzajewski wydał oświadczenie, które złamało serca jego fanów. Oficjalnie ogłosił, że jego kariera w Telewizji Polskiej dobiegła końca. Zobaczcie, co napisał.

Maciej Kurzajewski to dziennikarz i prezenter radiowo-telewizyjny. Z Telewizją Polską związał się już na pierwszym roku studiów, ponieważ wygrał konkurs na dziennikarzy redakcji sportowej. Już w 1993 roku podjął staż, a jego mentorem został Włodzimierz Szaranowicz. Po czterech latach został współtwórcą działu sportowego w TVN, ale nie zagrzał tam długo miejsca. Wrócił do macierzystej stacji, a ta szybko mu to wynagrodziła. Przez lata komentował skoki narciarskie, Igrzyska Olimpijskie i inne imprezy sportowe, a także prowadził najpopularniejsze formaty, w tym także rozrywkowe. Widzowie mogą kojarzyć go ze Sportowego Expressu, Pytanie na śniadanie, Gwiazdy tańczą na lodzie, Kocham cię, Polsko!, Czar par oraz z największych imprez muzycznych.

Dziennikarz był jedną z największych gwiazd stacji, czego najlepszym dowodem jest fakt, iż zdobył aż pięć Telekamer, a także został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za działalność społeczną i charytatywną. Niestety nie doceniły tego nowe władze stacji. Zaraz po tym jak szefową Pytania na śniadanie została Kinga Dobrzyńska, wręczono mu wypowiedzenie. Już wtedy podejrzewano, że jego przyszłość w stacji zawisła na włosku i tak też się stało.

Maciej Kurzajewski odchodzi z TVP

W poniedziałek 8 lipca za pośrednictwem Instagrama Maciej przekazał zaskakujące wieści. Wyjaśnił, że choć tydzień temu zapraszał widzów do śledzenia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, tym razem nie będzie miał przyjemności ich dla nich komentować.

Jeszcze we wtorek, dziękując w studiu Widzom Telewizji Polskiej za wspólnie spędzone chwile podczas meczów piłkarskich Mistrzostw Europy 2024, zapraszałem do olimpijskiego studia @tvpsport. Paryskie Igrzyska obejrzę wspólnie z Wami, ale już z innej perspektywy, choć równie mocno dopingując Naszych Sportowców

zaczął.

Zaraz po tym wyjaśnił, że dzisiaj jego współpraca ze stacją dobiegła końca i krótko podsumował to, co dla niej robił.

Dzisiaj, po trzydziestu latach, rozstaję się z moją macierzystą Redakcją i Telewizją Polską. Te trzy dekady były pełne niezapomnianych chwil, wyzwań i sukcesów, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Miałem wielki honor relacjonować największe wydarzenia sportowe: Igrzyska Olimpijskie, piłkarskie Mistrzostwa Świata, zawody Pucharu Świata.

Płynnie przeszedł do podziękowań. Na wstępie wyraził wdzięczność Szaranowiczowi, który uczył go fachu. Później zwrócił się też do sportowców, których miał okazję poznać. Wspomniał o Adamie Małyszu, z którym łączyła go niezwykle silna więź — w 2004 roku przeprowadził z nim wywiad, który ukazał się w formie książki biograficznej.

Dziękuję mojemu Mentorowi Włodzimierzowi Szaranowiczowi, który zawsze mnie wspierał i dodawał odwagi w sięganiu po niemożliwe. Podziękowania dla wszystkich Sportowców, których spotkałem na swojej zawodowej drodze, składam na ręce Mistrza Adama Małysza.

W dalszej części wpisu podkreślił, że na przestrzeni tych trzech dekad zdobył ogromne doświadczenie, dzięki któremu mógł rozwinąć skrzydła i sprawdzić się również w roli prowadzącego programy o innej tematyce niż sportowa.

Doświadczenia zebrane na tym najlepszym telewizyjnym poligonie, pozwoliły mi przez lata prowadzić również programy rozrywkowe, jak choćby „Kocham Cię Polsko!”. Równie wielką przygodą było prowadzenie wszystkich formatów programów śniadaniowych, które przez te lata gościły na antenach TVP. Każde z tych doświadczeń ukształtowało mnie nie tylko jako dziennikarza, ale także jako człowieka.

Nie zapomniał też o osobach, z którymi miał okazję współpracować:

Dziękuję wszystkim kolegom i koleżankom z redakcji, realizatorom, producentom, technikom – wszystkim, którzy przez te lata wspierali mnie swoją wiedzą i doświadczeniem.

Szczególne podziękowania skierował jednak do widzów, bez których nie odniósłby sukcesu.

Największe podziękowania kieruję jednak do Was, Drodzy Widzowie. To dzięki Wam miałem motywację do ciągłego doskonalenia się i poszukiwania nowych dróg. Wasze wsparcie i zaufanie były i są dla mnie najcenniejszymi nagrodami. Oczywiście, za pięć Telekamer, w tym tę Złotą, też Wam bardzo dziękuję!

Na koniec podkreślił, że wierzy i najlepsze dopiero przed nim. Dał też nadzieję fanom, że wkrótce znowu pojawi się na szklanym ekranie.

Choć czas płynie nieubłaganie, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do sportu pozostają niezmienne. Jestem wdzięczny za każdy dzień spędzony na antenie i z nadzieją patrzę w przyszłość, licząc na kolejne lata pełne inspirujących wyzwań.
Dziękuję, że jesteście ze mną i zapraszam do dalszej wspólnej podróży w świecie mediów i sportu. Kiedy jedne drzwi się zamykają, inne otwierają się szeroko jak wrota. Maciej Kurzajewski

Pod publikacją pojawiły się już komentarze z podziękowaniami i słowami wsparcia dla dziennikarza:

  • Mateusz Szymkowiak: „Kiedy jedne drzwi się zamykają, inne otwierają się szeroko jak wrota” – piękna i jakże prawdziwa pointa. @maciejkurzajewski jesteś najlepszy!
  • Marzena Rogalska: Maciejka!!! Love Cię i trzymam kciuki za dalszą drogę! Dziękuję za nasze wszystkie wspólne programy – to była wielka przyjemność i radość w czystym wydaniu. Jesteś pro, a Twoje poczucie humoru bezcenne! P.S. „Mówili na nią słońce…
  • Sylwia Dekiert: Maćku! Dziękuję za wszystkie nasze wspólne magazyny, transmisje, wyjazdy. Jesteś najlepszy!
  • Mateusz Borek: Powodzenia. Czas poleżeć na Słońcu.
  • Monika Pyrek: Maciuś Ty wiesz. Dzięki za te lata, gdy w mix zonie cieszyłeś się z Nami, wspierałeś, pocieszałeś! I za te wspólne studia lekkoatletyczne…,że zacytuję Ciebie – „to była ogromna przyjemność” powodzenia w Nowej przestrzeni.
  • Praca z Tobą to czysta przyjemność! Powodzenia.
  • Bez Ciebie to nie będzie to samo! Ale…nie żegnam się, a mówię do zobaczenia! Powodzenia na nowej ścieżce kariery.
  • Zawsze będę pamiętał ten dobry humor i profesjonalizm, który tłoczyliście z Kasią do „Pytania na Śniadanie”. Ten świat jest za mały, żeby nasze drogi już nie miały się przeciąć. Powodzenia.
  • Sport w TVP bez Maćka Kurzajewskiego?? To się nie uda. Teraz to całkowity upadek TVP. Powodzonka Mistrzu.

Na pewno widzów ucieszy informacja, że Maciej wkrótce ponownie pojawi się przed kamerami, lecz tym razem na antenie Polsatu. Jak donoszą tabloidy, już wkrótce poprowadzi wraz z Katarzyną Cichopek nową śniadaniówkę stacji.

Wyszło na jaw, jak będzie nazywała się śniadaniówka Polsatu. To ONI poprowadzą format

Mimo wszystko będzie wam brakować Kurzajewskiego w TVP?

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Paulina Smaszcz, Marcin Hakiel, Dominika - fot. Instagram @paulina.smaszcz, @marcinhakiel

Paulina Smaszcz ROZPŁYWA SIĘ nad relacją Marcina Hakiela i Dominiki. Pokusiła się o odważną deklarację. Dotrzyma słowa?

M. Z. - fot. AKPA

„Taniec z gwiazdami”. Polsat szykuje dla widzów prawdziwą bombę! Z myślą o paniach prowadzi negocjacje ze znanym aktorem