w

Krystyna Loska była prawdziwą ikoną telewizji, lecz nie wyszło jej to na dobre. Dziś dostaje GŁODOWĄ emeryturę! Znamy kwotę

Krystyna Loska - fot. AKPA
Krystyna Loska - fot. AKPA

Krystyna Loska była jedną z najpopularniejszych prezenterek telewizyjnych w Polsce i stała się żywą legendą TVP. Choć zyskała sympatię kilku pokoleń rodaków, a w swoją pracę wkładała całe serce, nie doczekała się godziwej emerytury. Ile co miesiąc przelewa jej ZUS?

Krystyna Loska w przeszłości była spikerką, prezenterką telewizyjną i konferansjerką. Za życia stała się legendą i ikoną Telewizji Polskiej, z którą była związana przez 33 lata. Na emeryturę zdecydowała się odejść w 1994 roku, ale od czasu do czasu zdarza jej się pojawiać na imprezach branżowych. Często towarzyszy na nich córce, Grażynie Torbickiej, która odziedziczyła po niej talent i zamiłowanie do pracy na szklanym ekranie.

Emerytury gwiazd to temat tabu, ale od czasu do czasu przedstawiciele tego zacnego grona przerywają milczenie i mówią wprost o wysokości świadczeń wypłacanych przez ZUS. Niestety wtedy okazuje się, że choć w czasach największej popularności zarabiali krocie, po przekroczeniu wieku emerytalnego większość z nich albo ledwo wiąże koniec z końcem, albo wciąż pozostaje aktywna zawodowo. Koszty życia w Polsce poszły w górę i już opłacenie podstawowych rachunków potrafi solidnie nadwyrężyć domowy budżet, a gdy dochodzi do tego jeszcze konieczność wykupienia leków, to włos zaczyna jeżyć się na głowie.

Ujawniono wysokość głodowych emerytur znanych gwiazd. Tyle, co miesiąc dostają Tyszkiewicz, Rodowicz, Lipowska, Piekarczyk

Jaką emeryturę pobiera Krystyna Loska?

Kilka lat temu dziennikarze Super Expressu zapytali Krystynę Loskę o to, jaką emeryturę otrzymuje. Choć nie chciała podać konkretnej kwoty, już wtedy było wiadomo, że dostaje grosze. W odpowiedzi rzuciła, że świadczenie wynosi: tysiąc coś tam.

Informacja ta wstrząsnęła opinią publiczną, a już zwłaszcza fanami spikerki. Tabloid postanowił wrócić do tematu i wyliczył, że po waloryzacji najprawdopodobniej na jej konto wpływa około 1500 złotych. Loska pozostała jednak nieugięta i nie potwierdziła, czy doniesienia mediów są zgodne z prawdą. Mówi się jednak, że 87-latka może liczyć na pomoc córki i zięcia, który jest cenionym kardiologiem.

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Jennifer Lopez, Ben Affleck - fot. YouTube @enews

Ben Affleck już nie wierzy w przyszłość małżeństwa z Jennifer Lopez?! Nie chce walczyć o ich miłość. „OPRZYTOMNIAŁ”

Rafał Brzozowski - fot. Baranowski/AKPA

Rafał Brzozowski stracił posadę w „Jaka to melodia?”. Wkrótce zasili szeregi Polsatu?! Dostał propozycję nie do odrzucenia