w

Kim Kardashian radzi, jak odnieść sukces w biznesie: „Podnieście swoje tyłki i pracujcie!”. Internauci wytykają jej ignorancję

Kim Kardashian
Kim Kardashian

Kim Kardashian przez lata zbiła fortunę na swoich biznesach i nie tylko. Teraz radzi kobietom, jak odnieść zawodowy sukces. Jej słowa wywołały ferment w sieci. Co powiedziała?

Kim Kardashian od dziecka była skazana na sukces. Jej ojciec, Robert Kardashian, był znanym w Los Angeles prawnikiem, który zapewnił jej świetny start w przyszłość. Gdy była nieco starsza, zaprzyjaźniła się z Paris Hilton. Spędzały razem mnóstwo czasu i regularnie pojawiały się na imprezach branżowych. Z uwagi na ich niewątpliwą urodę oczy wszystkich zwrócone były właśnie na nie, a media rozpisywały się o ich rozrywkowym życiu.

Kim zaczęła pojawiać się na pierwszych stronach gazet w lutym 2007 roku. Wówczas to wypłynęła seks taśma, z udziałem jej i wokalisty Raya J. Kilka miesięcy po tym wydarzeniu wraz z mamą i siostrami zaczęła występować w reality show Z kamerą u Kardashianów, które emitowane było na antenie E!. Format sprawił, że stała się niezwykle popularna.

Kim Kardashian radzi, jak odnieść sukces w biznesie

Krótko po tym, jak do sieci wyciekło wspomniane wcześniej wideo, Kardashian pozwała wytwórnię Vivid Enterainment, która za milion dolarów wykupiła do niego prawa. Film został wydany pod tytułem Kim Kardashian: Superstar. Celebrytka szybko jednak zmieniła zdanie i w zamian za 5 mln dolarów wycofała pozew.

W ten właśnie sposób zarobiła pierwsze, ogromne, pieniądze. Z biegiem czasu zaczęła pomnażać swój majątek. Obecnie jest miliarderką, która prowadzi kilka świetnie prosperujących firm oferujących między innymi bieliznę SKIMS oraz perfumy.

Z uwagi na to, że na platformie Hulu wkrótce pojawi się show z jej udziałem, wraz z matką (Kris Jenner) oraz siostrami (Kourtney i Khloe Kardashian) pojawiła się na okładce magazynu Variety. Przy okazji udzieliły też wywiadu, podczas którego Kim udzieliła rady dla pań, które chciałaby odnieść sukces w biznesie. W jej ocenie wystarczą jedynie chęci do pracy.

Mam najlepszą radę dla kobiet w biznesie. Podnieście swoje pie*rzone tyłki i pracujcie. Zdaje się, że w dzisiejszych czasach nikt nie chce pracować – powiedziała w rozmowie z tabloidem.

Celebrytka podkreśliła, że równie istotne jest to, w jakim środowisku się obracamy. Warto otaczać się ludźmi, którzy nie lubią się lenić, a swoje obowiązki wykonują z pasją.

Musisz otaczać się ludźmi, którzy chcą pracować. Mieć dobre środowisko pracy, gdzie wszyscy kochają to, co robią, bo masz tylko jedno życie. Żadnego toksycznego środowiska pracy – dodała.

Wypowiedź Kim wywołała w sieci prawdziwe oburzenie. Wiele osób zauważyło, że wywodzi się z rodziny, która nigdy nie mogła narzekać na biedę, a pierwsze pieniądze zarobiła na seks taśmie, co akurat powodem do dumy nie jest.

To pewnie prawda, że Kardashianki ciężko pracują, a Kim zdaje się być najbardziej zabiegana z nich wszystkich. Ale ignorowanie jej przywilejów sprzed rozpoczęcia kariery – znanego, superbogatego ojca i rozległych kontaktów w LA, łącznie z Paris Hilton u szczytu sławy – jest w najlepszym wydaniu ignorancją, w najgorszym jest obraźliwe – napisała użytkowniczka Twittera.

Głos w tej sprawie zabrała także Jaamela Jamil, aktorka i aktywistka. Ta nie szczędziła pod jej adresem krytycznych uwag i podkreśliła, że nie powinna dzielić się swoimi radami.

Myślę, że jeśli dorastałaś w Beverly Hills, z odnoszącymi sukcesy rodzicami… Nikt nie potrzebuje słuchać twoich przemyśleń na temat sukcesu/etyki pracy. To całe g*wno o dniu z tymi samymi 24 godzinami to koszmar. 99.9% świata dorastało z BARDZO różnymi 24 godzinami  – napisała na Twitterze.

Aktorka wypowiedziała się na ten temat także na Instagramie. W jednym z wpisów podkreśliła, że oczywiście musiały pracować ciężko na swoją markę. Nie mniej jednak Kim wypowiedziała się w taki sposób, że przez nią inni ludzie mogą poczuć się mniej warci.

Nie powinno się ich pytać o tajemnicę ich sukcesu. Nie powinny odpowiadać na podobne pytania. Dla wszystkich jest to oczywiste i mam nadzieję, że nikt nie trzyma się standardów ludzi, którzy zostali wychowani przez milionerów. Po prostu weźcie te pieniądze, wykorzystajcie je w dobrym celu i wyluzujcie przy pouczaniu innych na temat pracy. I nauczcie się przechwalać bez obrażania innych, którzy mają mniej – wyjaśnia.

Poniżej możecie obejrzeć wypowiedź Kim Kardashian dla Variety.

Myślicie, że Kim udało się odnieść sukces tylko dzięki ciężkiej pracy, czy też wpływ na to miały również inne czynniki?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel rozstali się! Jest oficjalny komentarz.

Antek Królikowski, Joanna Opozda

Antek Królikowski wyznał Opoździe miłość przed kamerami. Jest szansa na uratowanie ich małżeństwa?