w

Justin Bieber ma sparaliżowane pół twarzy! Dopiero teraz odważył się opowiedzieć o walce z rzadką chorobą

Justin Bieber ma sparaliżowaną połową twarzy - fot. Instagram @justinbieber
Justin Bieber ma sparaliżowaną połową twarzy - fot. Instagram @justinbieber

Justin Bieber opublikował w mediach społecznościowych niepokojące nagranie. Znany na całym świecie muzyk ma poważne problemy zdrowotne. Wyjaśnił, że walczy z rzadko występującą chorobą.

Justin Bieber jest jednym z najpopularniejszych wokalistów na świecie. Karierę zaczął robić już jako nastolatek. Jego debiutancki singiel pt. One Time, który promował minialbum My World w krótkim czasie podbił listy przebojów i pokrył się platyną. Odniósł ogromny sukces, którego mogą mu pozazdrościć starsi koledzy z branży.

Artysta ma za sobą niezwykle trudny czas. Podobnie jak Britney Spears, bardzo szybko odniósł sukces i zdobył ogromną popularność, co odbiło się na jego psychice. Zaczął nadużywać alkoholu i narkotyków, które tylko z pozoru przynosiły chwilowe ukojenie. Powoli staczał się na dno, jednak udało mu się wyjść na prostą. Z pomocą przyszła mu Hailey Bieber, jego żona, która zmotywowała go do zmiany dotychczasowego trybu życia.

Justin Bieber ma sparaliżowaną połowę twarzy

Niestety to nie jest najlepszy moment w życiu młodego małżeństwa. Niedawno Hailey przeszła pilną operację, po tym, jak doznała udaru. Na szczęście wszystko obyło się bez większych komplikacji i szybko wróciła do dawnej formy. To jednak nie koniec przykrych wieści.

Justin ostatnio odwołał część koncertów, a na najnowszym nagraniu udostępnionym na Instagramie wyjaśnił, że jest to spowodowane jego problemami zdrowotnymi. Zdradził, że przez zespół Ramsaya Hunta ma sparaliżowaną połowę twarzy. Podstępna choroba zaatakowała nerwy w jego twarzy i uchu. Od razu można dostrzec, że gdy mówi, prawa strona pozostaje nieruchomo i nie może mrugać okiem.

Nie mogę się też uśmiechać tą częścią twarzy. Jest kompletnie sparaliżowana — tłumaczył.

Na tę chwilę skupia się na tym, by jak najszybciej wrócić do pełni sił. Po usłyszanej w piątek diagnozie wkłada mnóstwo wysiłku w ćwiczenie mięśni twarzy. Zdaniem lekarzy już wkrótce niepokoje objawy powinny ustąpić. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie się to stanie.

Wrócę do normalności. Potrzeba tylko czasu, ale jeszcze nie wiadomo ile — powiedział.

Internauci z całego świata przesyłają mu życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. W galerii na końcu tekstu możecie zobaczyć, jak wygląda teraz twarz Justina.

Zespół Ramsaya Hunta — czym jest?

Zespół Ramsaya Hunta nazywany jest inaczej półpaścem usznym. To specyficzna odmiana półpaśca, która atakuje zwój kolanka nerwu twarzowego. Cechami charakterystycznymi tego schorzenia są ból w uchu, wysypka pęcherzykowa w okolicach małżowiny usznej, zaburzenia równowagi, osłabienie słuchu, a często też porażenie nerwu twarzowego. Choć najczęściej występuje u osób w wieku 40-60 lat, ale zdarzają się też takie przypadki, jak Justin Bieber.

Niestety, ale uszkodzenie nerwu twarzowego bardzo często jest nieodwracalne. Ważne jest, by szybko wdrożyć leczenie, które pomoże temu uniknąć. Szacuje się, że 3/4 przypadków wraca do pełnej sprawności.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Władimir Putin zasłabł podczas spotkania? „Potrzebował pilnej pomocy medycznej”

Skandaliczne zachowanie policji - fot. Pixabay

Dziewczyna nagrała skandaliczne przesłuchanie na komendzie. Tak traktuje się świadka?! „Bo ci k*wa zaraz tu jeszcze KLAPSA zapodam”