w

Gigantyczna pomyłka. Skremowali ciało mężczyzny, a na drugi dzień okazało się, że senior jednak żyje

fot. YouTube screenshot

W Słowenii doszło do koszmarnej pomyłki. Dwóch seniorów w tym samym wieku, mieszkających w jednym domu spokojnej starości, zostało zabranych do szpitala tą samą karetką. Dwa dni później rodzina jednego z nich została poinformowana o śmierci pacjenta i ciało zostało skremowane. Okazało się jednak, że pomieszano nazwiska mężczyzn.

Ta sytuacja wywołała ogromny skandal w Słowenii, a głos w sprawie zabrał nawet minister zdrowia tego kraju. Jak mogło dojść do tak wielkiej pomyłki? Dwaj seniorzy mieszkali w tym samym domu spokojnej staroci, poruszali się na wózkach inwalidzkich oraz byli w tym samym wieku.

Ze względu na kłopoty ze zdrowiem, obaj mężczyźni zostali w tym samym czasie zabrani do szpitala w miejscowości Celje. Starsi panowie podróżowali tą samą karetką.

Koszmarna pomyłka w szpitalu

Dwa dni później szpital powiadomił o śmierci jednego z mężczyzn, co rzeczywiście nastąpiło, ale pracownicy placówki pomylili seniorów i przekazali smutną informację niewłaściwej rodzinie, która następnie zorganizowała kremację i pogrzeb zmarłego.

Gdy drugi z przewiezionych do szpitala mężczyzn wyzdrowiał i wrócił do domu opieki, personel zauważył, że na nadgarstku posiada niewłaściwy identyfikator. W czwartek 15 września sprawę skomentowały słoweńskie władze, określając pomyłkę jako „nie do przyjęcia”.

„Ktoś skremował swojego ojca wczoraj tylko po to, aby następnego dnia dowiedzieć się, że on żyje, podczas gdy inna rodzina zdała sobie sprawę, że to ich rodzic tak naprawdę zmarł” – przekazał minister zdrowia, Danijel Besic Loredan.

„W dobie cyfryzacji w XXI wieku jest to zupełnie nie do przyjęcia” – powiedział podczas konferencji prasowej.

Po szokującym incydencie minister zdrowia zaproponował swoją dymisję, ale została ona odrzucona przez premiera. W sprawie bulwersującej pomyłki ogłoszono śledztwo.

Źródło: lessentiel.lu

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Niedźwiedź wpadł do sklepu spożywczego i zachowywał się „jak stały klient”. Nagranie podbiło sieć

Na ciele młodego rysia nie było widać ran. Straszną prawdę ujawniło dopiero prześwietlenie