w

DramatDramat

Facebook zbanował Konfederację, znamy powód blokady. Jest reakcja polityków partii

fot. Instagram/ Facebook screenshot

Profil Konfederacji został właśnie zablokowany na Facebooku. Fanpage był obserwowany przez ponad 670 tysięcy zwolenników partii. Powodem podanym przez Metę jest lekceważenie wcześniejszych ostrzeżeń dotyczących postów o koronawirusie i pandemii. Co sądzicie o zbanowaniu profilu partii?

W środę o godzinie 14 z Facebooka zniknął profil Konfederacji. Portalowi Spidersweb udało się otrzymać komunikat z biura prasowego firmy Meta.

„Chcemy aby Facebook był miejscem gdzie ludzie mogą wyrażać swoje opinie, ale także czuć się bezpiecznie. Dlatego wprowadziliśmy Standardy społeczności, które określają jakiego rodzaju treści są dozwolone na naszych platformach i usuwamy wszystkie treści, które je naruszają. W zgodzie z tymi zasadami usunęliśmy stronę Konfederacji, która wielokrotnie naruszała Standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści” – czytamy w komunikacie serwisu Meta (Wcześniej Facebook).

Okazuje się, że powodem jest lekceważenie wcześniejszych ostrzeżeń, szerzenie niesprawdzonych faktów na temat pandemii oraz mowa nienawiści.

Do blokady miało dojść w środę o godz. 14, ale niecałe 2 godziny wcześniej Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera Janusz Cieszyński opublikował przeciek na Twitterze.

Na wydarzenie zareagowało już wielu polityków związanych z Konfederacją. Krzysztof Bosak twierdzi, że Facebook nie przekazał partii informacji o blokadzie konta. Inni politycy zaznaczają prawo do wolności słowa.

Jeszcze przed zamknięciem fanpage’a Konfederacja poinformowała zwolenników o zaistniałej sytuacji:

UWAGA PILNE!!!Otrzymaliśmy informację od Ministerstwa Cyfryzacji, że Facebook zamierza dzisiaj zdjąć profil Konfederacja. Jeśli to prawda, a jesteśmy przekonani, że Facebook do tego się szykuje, mamy do czynienia ze sprawą absolutnie skandaliczną.
JESTEŚMY UGRUPOWANIEM PARLAMENTARNYM. Partią, której sondażowe poparcie sięga już 10%. Usunięcie naszego profilu pod płaszczykiem walki z dezinformacją, to atak wymierzony w polską scenę polityczną. A to już można spokojnie określić ingerencją w polską rację stanu przez międzynarodową korporację.
Cieszymy się, że resort cyfryzacji nas uprzedził i deklaruje podjęcie stosownych działań. Liczymy, że rzeczywiście do nich dojdzie.
Od tygodni mamy problem z obcinaniem zasięgów ze strony Facebooka. Został na nas nałożony tzw. „shadowban”, o czym zostaliśmy oficjalnie poinformowani. Jest to instrument, który powoduje, że na naszych profilach już nie wyświetlają się treści strony, którą dalej mamy polubioną. W okresie świątecznym zanotowaliśmy pierwszy w historii spadek liczby obserwujących, co nie miało nigdy miejsca i z pewnością nie jest winą pogorszenia się pracy naszego zespołu.
Konfederacja stoi na straży wolności słowa. Wielokrotnie powtarzamy, że KAŻDY ma prawo do głoszenia własnych poglądów. Sam niejednokrotnie protestowałem przeciwko cenzurowaniu środowisk całkowicie mi obcych. Liczę, że nasi polityczni oponenci również zachowają się w zgodzie z głoszonymi przez siebie hasłami.
Nie mówimy o zrzuceniu profilu partii kanapowej (choć i to jest skandaliczne), tylko o usunięciu największego profilu partii politycznej w Polsce. Stworzonego przez zespół naszej administracji bardzo ciężką pracą.
Żyjemy w świecie, w którym Mark Zuckerberg rości sobie prawo do decydowania co jest prawdą, a co nie oraz ingerowania w polityczny układ sił obcych państw. Przekaz Konfederacji jest nie na rękę lewicowej poprawności politycznej i jedynie słusznej narracji. Decyzja o usunięciu naszego profilu, jeśli zapadnie (albo już zapadła) ma charakter czysto polityczny. Na naszych oczach rodzi się nowoczesny totalitaryzm.
Tomasz Grabarczyk
Dyrektor Biura Prasowego Konfederacji

Co sądzicie o zablokowaniu profilu przez Facebooka?

Źródła: Spidersweb ; Facebook ; Twitter – KONFEDERACJA_

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Ilona Łepkowska o zwolnieniu Barbary Kurdej-Szatan z „M jak miłość”: „jestem przeciwko cenzurze za poglądy”

Na profilu Tymka pojawił się post mówiący o śmierci rapera: „Zmarł w wieku 27 lat”. O co chodzi?