w

Elżbieta Zapendowska oceniła występ Doroty Gardias w programie „Mask Singer”. „Pewnie tam było trochę czyszczone”

Elżbieta Zapendowska, Dorota Gardias
Elżbieta Zapendowska, Dorota Gardias

Elżbieta Zapendowska z zainteresowaniem przyglądała się wokalnym popisom gwiazd w programie Mask Singer. Jak w jej ocenie wypadła Dorota Gardias? Czy ma szanse zostać wokalistką?

Mask Singer to program rozrywkowy emitowany na antenie TVN. Format zadebiutował na antenie dokładnie 5 marca 2022 roku i od tamtego momentu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród widzów. Wyróżnia go przede wszystkim nietypowa formuła, ponieważ występują w nim gwiazdy przebrane w stroje, w których nie sposób je rozpoznać. Jury na podstawie barwy głosu musi wytypować, kto kryje się pod maską.

Jedną z gwiazd, która zaskoczyła wszystkich najbardziej była Dorota Gardias. Pogodynka nigdy dotąd nie pokazywała, że potrafi śpiewać, a w show pokazała swoje drugie oblicze. Osoby obserwujące jej występ były pod ogromnym wrażeniem tego, jak świetnie sobie radzi. Jak jej popisy oceniła najpopularniejsze w Polsce krytyczka muzyczna?

Elżbieta Zapendowska oceniła występ Doroty Gardias

Elżbieta Zapendowska od lat postrzegana jest jako autorytet w świecie muzyki. Karierę w tym zawodzie zaczynała w latach 70. Wówczas to uczyła w Opolu gry na fortepianie, a następnie zajęła się śpiewem. Z roku na rok grupy pod jej przewodnictwem zaczęły odnosić coraz to większe sukcesy. Ostatecznie związała się z teatrem Studio Buffo, gdzie przygotowywała wokalistów grających w najpopularniejszych spektaklach.

Zapendowska może pochwalić się ogromnym dorobkiem zawodowym. Miała okazję współpracować z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Kasią Kowalską czy Markiem Kościkiewiczem. Regularnie też komentuje występy młodych, pretendujących artystów lub gwiazd biorących udział w popularnych programach rozrywkowych. Jej uwadze nie umknęły wokalne popisy uczestników programu Mask Singer.

Dorota Gardias w formacie przebrana była za Różę. Miała okazję wykonać trzy utwory: Szklana pogoda z repertuaru Lombardu, I Love Rock’n’Roll, który w oryginale śpiewała Joan Jett oraz Bad Romance Lady Gagi. Jak Elżbieta ocenia jej talent?

Ciepła dziewczyna, śpiewająca ciepłą barwą. Ogólnie fajnie, nie spodziewałam się, że pani Dorota tak sobie radzi — powiedziała Plejadzie.

Z którym utworem poradziła sobie najlepiej?

Widać, że śpiewa to dziewczyna, która nie robi tego na co dzień, bo ma różne barwy i próbuje dostosować je do charakteru piosenki. Najbardziej mi się podobała „Szklana pogoda”. Była w niej autentyczna i niesiląca się na śpiewanie rocka.

Zdaniem Zapendowskiej Dorota świetnie wypadła też w momentach, w których rapowała.

Ten utwór rock’n’rollowy był bardzo nagięty pod rock’n’rolla, trochę darcie się na siłę. Trzecia piosenka było dokładnie to samo. Te miejsca, co są niby „rapowane”, były najładniejsze — tłumaczyła.

Mimo kilku zastrzeżeń krytyczka uważa, że pogodynka jest bardzo utalentowana.

Pewnie tam było trochę czyszczone, ale w miarę czysto, ładnie. Najlepszy moment jej występu był, jak „’zarapowała”, kiedy było słychać śliczną, ciepłą barwę, której nie wykorzystała wcześniej, ale widocznie takie było zapotrzebowanie

Zdaniem Elżbiety Zapedowskiej,Gardias z powodzeniem mogłaby się przekwalifikować. Aby zasłynęła na estradzie, potrzebuje tylko jednego:

Myślę, że jeśli ktoś dobrze słyszy, wie, czego chce i ma repertuar adekwatny do jego osobowości, to trzeba próbować.

Poniżej możecie zobaczyć jeden z występów Róży w programie Mask Singer. Bylibyście fanami Doroty, gdyby zdecydowała się zmienić zawód?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Dagmara Kaźmierska

Dagmara Kaźmierska zdradziła, jak wyglądają jej relacje z Edzią. Jeszcze niedawno były nierozłączne, a teraz? „Urwała się ta znajomość”

Kamil Durczok, Dominik Durczok

Brat Kamila Durczoka staje w jego obronie. „Jestem to winien Kamilowi, bo on nie ma możliwości się bronić”. Tak szczery jeszcze nie był