w

Edyta Pazura w ogniu krytyki. Internauci oskarżyli ją o PLAGIAT reklamy znanej marki! Teraz się tłumaczy. Przekonująco? (WIDEO)

Edyta Pazura, Margaret Qualley - fot. screenshot Instagram @edyta_pazura, YouTube @sephorabrasil
Edyta Pazura, Margaret Qualley - fot. screenshot Instagram @edyta_pazura, YouTube @sephorabrasil

Edyta Pazura robi nie tylko karierę w mediach społecznościowych, ale i rozwija własny biznes. Niedawno wypuściła na rynek perfumy, które promuje nietypowa reklama. Internauci szybko wytknęli jej, że splagiatowała spot znanej marki. Dostrzegacie podobieństwa?

Edyta Pazura zyskała rozpoznawalność dzięki związkowi z Cezarym Pazurem. Na początku ich relacja budziła spore oburzenie, bowiem poznali się w chwili, gdy ona miała 19 lat, a on 45. Mimo dużej różnicy wieku udało im się znaleźć wspólny język i już po dwóch latach stanęli na ślubnym kobiercu. Owocem ich miłości jest troje dzieci: 14-letnia Amelia, 11-letni Antoni Józef oraz 5-letnia Rita.

Wraz z upływem czasu udowodnili wszystkim sceptykom, że ich uczucie jest prawdziwe. W mediach społecznościowych możemy podglądać, jak wygląda ich życie prywatne, które zdaje się być usłane różami. Małżonkowie nie tylko dzielą wspólne pasje, ale i realizują wspólnie zawodowe plany. Edyta i Cezary prowadzą wspólnie podcast oraz stworzyli od podstaw własną markę perfum. Na początku sierpnia w sieci pojawiła się reklama zapachów, która wywołała w sieci ogromne poruszenie. Dlaczego?

Edyta Pazura oskarżona o plagiat!

Pazurowie postanowili nagrać spot reklamowy promujący produkty i podeszli do tego zadania profesjonalnie. Kilka tygodni temu wrzucili efekty ciężkiej pracy do sieci, a Edyta przekazała, że w pełni oddają one ich zaangażowanie w projekt.

Zrobiliśmy ten spot dokładnie tak, jak sobie to wymyśliliśmy i zapragnęliśmy. Ten film w pełni pokazuje oddanie naszej pracy, charakter perfum i zaangażowanie.

Internauci bardzo kibicują parze w budowaniu nowego biznesu, ale po publikacji reklamy pod wideo rozgorzała burza. Wielu z nich wytknęło żonie aktora, że nagranie jest plagiatem reklamy Kenzo World z 2016 roku, w której wystąpiła Margaret Qualley.

  • Kojarzy mi się reklama Kenzo.
  • Też przed chwilą oglądałam reklamę Kenzo… Dużo wspólnego… Bardzo dużo… 
  • Wszyscy o tym piszą tutaj więc z ciekawości zobaczyłam reklamę Kenzo i faktycznie. Nawet początkowa mimika twarzy…widać duuuużą inspiracje, mimo iż nie można odebrać, że reklama Sky&soul jest świetna, to jednak trzeba zaznaczyć, że dużo wspólnego jest… A myślałam, że to od początku do końca autorski pomysł, bez jakichkolwiek pomysłów z innych reklam.
  • Zgapione z reklamy Kenzo World.
  • Przypomina mi to trochę reklamę perfum Kenzo. Jeżeli się inspirowaliście, to uważam, że wyszło mega!

Po wielu takich komentarzach Edyta zdecydowała się przerwać milczenie i odniosła się do zarzutów. Wyznała, że nie dostrzega żadnych podobieństw, oprócz jednego — że tak jak w przypadku Kenzo, jest to taneczna reklama. Inspiracją do stworzenia tego projektu miał być jednak… Charlie Chaplin.

Nic, chyba tylko tyle, że obydwie są taneczne, jak 50% reklam realizowanych w ostatnim czasie. Nasze ruchy były inspirowane Charlie Chaplinem, nie Kenzo.

Tłumaczenia te jednak nie przemówiły do wszystkich widzów. Wskazują oni na podobną mimikę, ruchy taneczne, a nawet na to, że Qualley na nagraniu polizała posąg, a Edyta zrobiła dokładnie to samo, z tym że figurę zastąpił Cezary Pazura.

W końcu sprawie przyjrzała się Karolina Domaradzka. Zestawiła ze sobą oba spoty, na których widać najbardziej charakterystyczne momenty, które mogłyby wskazywać jednak na inspirację Kenzo, a nie Chaplinem i Pulp Fiction.

Na sugestię użytkowniczki Instagrama, że film promujący perfumy „Sky and Soul” kojarzy się z popularną reklamą perfum domu mody KENZO Edyta Pazura odpowiedziała, że przy tworzeniu choreografii do spotu, w którym zatańczyła wspólnie z mężem, inspirowała się filmami z Charlie Chaplinem i Pulp Fiction. No cóż, najwyraźniej wielkie umysły tego świata myślą podobnie.
Lubicie takie inspiracje?

A wy dostrzegacie podobieństwa?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Violetta Villas - fot. Prończyk/AKPA

Powstanie film o Violetcie Villas. To będzie NAJDROŻSZA produkcja w historii polskiej kinematografii! Wiemy, ile może kosztować

Julia Wieniawa, Jan Kliment, Małgorzata Foremniak - fot. AKPA

Zmiany w „Mam talent”! Foremniak i Kliment żegnają się z posadami. Będzie dwóch nowych jurorów! Jednym z nich… JULIA WIENIAWA