w

Biskupiec. 21-latek zabił ojczyma i uciekł z miejsca zdarzenia?! Policja zorganizowała pościg, jak z filmów akcji

Policyjny pościg w Biskupcu - fot. Pixabay @diegoparra
Policyjny pościg w Biskupcu - fot. Pixabay @diegoparra

Mieszkańcy Biskupca i okolic z pewnością przez chwilę mogli odnieść wrażenie, że znajdują się na planie filmu akcji. Kilkanaście radiowozów brało udział w pościgu 21-latka, który zadźgał nożem najprawdopodobniej swojego ojczyma.

Tragedia rozegrała się w nocy z 4 na 5 sierpnia w Biskupcu położonym niedaleko Olsztyna (woj. warmińsko-mazurskie). Rzecznik prasowy olsztyńskiej policji, Rafał Prokopczyk poinformował, że kilka minut po północy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań odnaleziono zwłoki mężczyzny. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres.

21-latek zadźgał ojczyma. Policyjny pościg ulicami Biskupca

Na miejscu faktycznie odnaleziono ciało z widocznymi ranami ciętymi w okolicach górnych partii ciała.

Interweniujący policjanci po przyjeździe na miejsce potwierdzili tę informację, po tym, jak ujawnili ciało 38-letniego mężczyzny z widocznymi ranami ciętymi w okolicach górnych partii ciała. Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia, która potwierdziła zgon mężczyzny — relacjonował rzecznik.

Policjanci w krótkim czasie jako podejrzanego wytypowali 21-latka. RMF24 nieoficjalnie dowiedziało się, że jest to pasierb zamordowanego 38-latka. Mężczyzna miał po wszystkim wsiąść do auta i odjechać z miejsca zdarzenia. Wtedy rozpoczął się szaleńczy pościg.

W działaniach poszukiwawczych za sprawcą zabójstwa brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy i wykorzystano kilkanaście radiowozów. Utworzonych zostało kilka blokad dróg. Uciekinier jednak postanowił je zignorować i doprowadził do dwóch kolizji, w tym jednej z policyjnym radiowozem. Na szczęście nikt nie został ranny — kontynuował Prokopczyk.

Uciekiniera zgubiła brawura i w pewnym momencie uderzył samochodem w drzewo. To jednak nie było w stanie go powstrzymać. W ułamku sekundy opuścił pojazd i próbował uciec do lasu. Na szczęście policjanci byli szybsi i obezwładnili go.

21-latek w chwili zatrzymania był agresywny i nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy. Jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem substancji psychoaktywnych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze pobrali mu krew do dalszych badań laboratoryjnych — dodał rzecznik prasowy olsztyńskiej policji.

RMF24 poinformowało, że mundurowi znaleźli w pojeździe 21-latka narzędzie zbrodni. Na chwilę obecną przebywa w areszcie. Za popełniony czyn grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Nagranie z pościgu zostało udostępnione na profilu Gazety Olsztyńskiej. Aby je obejrzeć, należy kliknąć tutaj.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Khloe Kardashian i Tristan Thompson zostali rodzicami - fot. Instagram @realtristan13

Najpopularniejszy amerykański klan się rozrasta! Khloe Kardashian i skłonny do zdrad Tristan Thompson doczekali się dziecka!

Przez 90 minut reanimowali 13-latka, udało się przywrócić krążenie. Niestety, zmarł kilka godzin później. Tragedia w Trzcianach