w

Anna Maria Wesołowska publicznie PRZEPRASZA influencera z kanału „Prawo Marcina”. „Myślę, że jesteś guru dla młodzieży” (WIDEO)

Marcin Kruszewski, Anna Maria Wesołowska - fot. Instagram @prawomarcina
Marcin Kruszewski, Anna Maria Wesołowska - fot. Instagram @prawomarcina

Konflikt między dwoma prawniczymi autorytetami rozpoczął się w kwietniu, po tym jak Anna Maria Wesołowska w negatywny sposób skomentowała działalność Prawa Marcina. Sprzeczki wśród sławnych osób zwykle kończą się tak, że wszyscy zapominają o sprawie. W tym przypadku było inaczej.

Anna Maria Wesołowska jest znaną osobowością telewizyjną. Zyskała popularność za sprawą serialu paradokumentalnego Sędzia Anna Maria Wesołowska, który był emitowany w latach 2006-2011, 2019-2021. Wiele fanów show mogłoby być zdziwionych, że celebrytka naprawdę jest przedstawicielką prawa. Jest sędzią w stanie spoczynku, ale nadal chętnie bierze udział w spotkaniach z młodzieżą, na których opowiada o swoim zawodzie.

Prawo Marcina to największy w Polsce kanał o tematyce prawnej. Na Tiktoku obserwuje go ponad dwa miliony użytkowników. Marcin Kruszewski jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiował prawo. Jego misją jest edukowanie młodzieży na temat ich praw. Jednym z najgłośniejszych jego filmów był ten, w którym wyjaśniał, dlaczego nauczyciel nie może zabierać uczniom telefonów.

Konflikt Anny Marii Wesołowskiej i Prawa Marcina zażegnany

Zgrzyt pomiędzy osobistością telewizyjną a influencerem pojawił się pod koniec kwietnia, kiedy do sieci trafiło nagranie z jednego ze spotkań z Wesołowską, na którym bardzo negatywnie wypowiadała się o młodym prawniku. Twierdziła, że Kruszewski zarabia na swoich widzach i prowadzi do ich uzależnień od telefonów. Tiktoker nie pozostawił tej wypowiedzi bez komentarza.

Jeżeli ktoś na nas zarabia, to ona, no bo każdy sędzia zarabia z pieniędzy obywateli – powiedział.

Nie zgodził się również z zarzutem, że ma udział w uzależnieniach młodzieży od telefonów. Wyjaśnił, że tłumaczy tylko ich prawa.

Pani Anno, powtarzanie na mój temat nieprawdziwych informacji to naruszanie moich dóbr osobistych. Mam nadzieję, że tę zasadę prawną już pani zna – zakończył nagranie mocnymi słowami.

Widzowie stanęli murem za Prawem Marcina. Nikt jednak nie oczekiwał, że kiedykolwiek pojawi się ciąg dalszy tej historii. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś z telewizji miał konflikt z kimś znanym w sieci. Po paru miesiącach fani zostali bardzo pozytywnie zaskoczeni.

Marcin Kruszewski często jeździ po Polsce na spotkania z młodzieżą. Na jednej z debat o prawie oświatowym postanowiła pojawić się właśnie Anna Maria Wesołowska. Prawnik zaprosił nowo przybyłą na scenę i ciepło powitał. Sędzia od razu zdecydowała się wykorzystać ten moment i go przeprosić.

Przede wszystkim Marcinie przepraszam. Myślę, że cię uraziłam. Nie to było moim pomysłem – powiedziała na oczach publiczności.

Dalej celebrytka wyjaśniła, że była zdenerwowana tym, że młodzież zawsze cytowała Marcina podczas spotkań z nią. Sama wiedziała o nim tyle, ile usłyszała z drugiej ręki. Dopiero po wybuchu afery postanowiła dowiedzieć się u źródła, czym jest to słynne Prawo Marcina.

Myślę, że jesteś guru dla młodzieży, ja to sobie bardzo cenię – zakończyła swoją wypowiedź.

Na nagraniu nie widać jak influencer zareagował na te słowa, natomiast później w poście na Instagramie opowiedział swoim obserwatorom o całej sytuacji.

To wszystko [Wesołowska] postanowiła mi wyjaśnić w rozmowie na żywo, prywatnie okazała się bardzo sympatyczną osobą. Choć w kwestii telefonów (choćby przez różnice pokoleniowe) nadal mocno się różnimy, to cieszę się, że oboje wykazaliśmy wolę, aby w sposób konstruktywny i kulturalny oraz bez pośredników podyskutować – napisał Kruszewski.

Internauci bardzo pozytywnie przyjęli tę informację. W komentarzach rozpisują się na temat klasy i szacunku do obu stron.

Byłem na debacie – chcę, żeby KAŻDA debata publiczna tak wyglądała, można się nie zgadzać, ale kulturalnie, można dyskutować, ale kulturalnie, z godnością – tak jak to zrobili Marcin i Sędzia Anna Maria Wesołowska! Tak powinno się to robić! Wielki szacunek – pisze jeden z widzów.

Oboje zadeklarowali chęć wzięcia udziału w debacie na temat prawa oświatowego w kontekście korzystania z telefonów w szkołach, wiec być może niedługo znowu będzie można zobaczyć ten duet na scenie.

@pantofelek.pl Anna Maria Wesołowska przeprosiła Prawo Marcina 😮 #pantofelekpl #annamariawesołowska #prawomarcina ♬ dźwięk oryginalny – Pantofelek.pl
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Agata Rubik, Piotr Rubik - fot. Instagram @piotr_rubik

Rubikowie w „DDTVN” rozpływali się nad życiem w Miami. Wspomnieli o córkach. Starsza od początku nie miała lekko. „Była przerażona”

Nick Sinckler - fot. Baranowski/AKPA

Nick Sinckler skrytykowany za występ w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Widzowie ZAŁAMANI charakteryzacją. „Tragikomedia”