w

Andrzej Grabowski przez lata grał męża Marzeny Kipiel-Sztuki. Tak wspomina aktorkę. „To nie jest wiek, kiedy się umiera”

Marzena Kipiel-Sztuka, Andrzej Grabowski - fot. Mikulski/AKPA
Marzena Kipiel-Sztuka, Andrzej Grabowski - fot. Mikulski/AKPA

Andrzej Grabowski przez ponad ćwierć wieku znał się z Marzeną Kipiel-Sztuką. Spędzili na planie zdjęciowym niezliczoną ilość godzin, w związku z czym mieli mnóstwo czasu na rozmowy. W najnowszym wywiadzie aktor wspominał zmarłą koleżankę. Wiedział, że ma problemy zdrowotne.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Przykre wieści przekazała jej przyjaciółka, Renata Pałys, która widziała się z nią na dzień przed śmiercią. To ona zdradziła jako pierwsza, że aktorka borykała się z problemami zdrowotnymi, lecz nie chciała zdradzić, co dokładnie jej dolegało.

To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą. […] Nie zmarła z powodu choroby płuc. Ona po prostu paliła dużo. Miała inną, przewlekłą chorobę. Chorowała od dawna

– wyznała Super Expressowi.

Prace nad nowymi odcinkami Świata według Kiepskich dobiegły końca pod koniec 2022 roku. Okazuje się, że mimo to obsada serialu wciąż pozostawała ze sobą w kontakcie. O chorobie 58-latki wiedział również Andrzej Grabowski.

Andrzej Grabowski o Marzenie Kipiel-Sztuce

Grabowski w najnowszym wywiadzie dla Pudelka wyznał, że na planie wspomnianego wcześniej serialu bywało wesoło, choć nie brakowało stresujących momentów. Jak to w życiu bywa, różnie układało mu się z serialową Haliną.

Z Marzeną pracowało mi się raz lepiej, raz gorzej – jak to zwykle bywa na planie. Nie ma zasady, że na planie jest tylko źle, albo tylko dobrze. Tak samo jest w przypadku ludzi – człowiek nie jest tylko dobry, albo tylko zły. Raz bywa dobry, a raz zły. Podobnie ja, jak i wszyscy. Raz na planie z Marzeną było świetnie, raz było fantastycznie, raz było gorzej, raz się kłóciliśmy o coś tam, częściej się ze sobą zgadzaliśmy. Normalna praca jak wszędzie – jak w biurze, jak w kopalni…

– wyznał.

Wieść, że Kipiel-Sztuka umarła była dla niego sporym zaskoczeniem. Niemniej jednak miał świadomość tego, że nie czuje się najlepiej, a problemy zdrowotne dają się jej we znaki.

Wiedziałem, że z Marzeną nie jest dobrze, ale myślałem, że z tego wyjdzie, w końcu była młodą osobą – miała 58 lat, za parę miesięcy skończyłaby 59. To nie jest wiek, kiedy się umiera 

– skwitował.

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Barbara Kurdej-Szatan - fot. Podlewski/AKPA

Barbara Kurdej-Szatan WRACA do TVP! Ma poprowadzić nowy program. Czy zobaczymy ją w „M jak miłość”?

Dorota Gardias - fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Dorota Gardias potwierdza plotki: „jestem w związku”. Nie zgadniecie, czym zajmuje się jej partner!