w

Na co zmarła Marzena Kipiel-Sztuka? Przyjaciele ujawnili, z jaką chorobą się zmagała (FOTO)

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki - fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki - fot. AKPA

Marzena Kipiel-Sztuka od dawna zmagała się z problemami zdrowotnymi, lecz zaprzeczano, jakoby jej śmierć miała z tym związek. Dopiero w dniu jej pogrzebu przyjaciele zdradzili, na co chorowała.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Informacja o śmierci aktorki znanej ze Świata według Kiepskich dotarła do mediów w niedzielę 9 czerwca. Renata Pałys, jej przyjaciółka z serialu, wyznała, że spotkały się dzień wcześniej i już wtedy wiele wskazywało na to, że rozmawiają ze sobą po raz ostatni. O chorobie 58-latki wiedział również Andrzej Grabowski, który skrycie liczył na to, że jeszcze wróci do formy, ale także nie chciał mówić o tym, co jej dolegało.

Andrzej Grabowski przez lata grał męża Marzeny Kipiel-Sztuki. Tak wspomina aktorkę. „To nie jest wiek, kiedy się umiera”

Joanna Kurowska odsłania kulisy znajomości z Marzeną Kipiel-Sztuką. „Była postacią tragiczną”

W ostatnim czasie wyszło na jaw, że Marzena ostatnie dni czy też tygodnie życia spędziła w hospicjum. Od kilku miesięcy borykała się z poważnymi problemami zdrowotnymi, przez które musiała zrezygnować z wszelkiej aktywności zawodowej, a i w mediach społecznościowych przestała się udzielać. Nic w tym dziwnego, ponieważ zmagała się z poważną chorobą.

Marzena Kipiel-Sztuka przed śmiercią zdążyła wyjawić swój największy sekret. To dlatego nigdy nie doczekała się dzieci

Na co zmarła Marzena Kipiel-Sztuka?

W czwartek 13 czerwca odbył się pogrzeb Kipiel-Sztuki. W ostatnim pożegnaniu uczestniczyli członkowie jej rodziny, przyjaciele oraz fani. To najbliżsi przekazali, że chorowała na nowotwór.

Marzena myślała, że umrze na raka płuc. Całe życie jarała te swoje cieniasy. Późno się dowiedziała o nowotworze

– poinformowali przyjaciele Marzeny, co zacytował Super Express.

Podczas uroczystości pogrzebowych przemowę wygłosiła Pałys. Aktorka wyznała, że poznały się jeszcze zanim otrzymały role w Świecie według Kiepskich. Bardzo lubiły razem pracować.

Znałam Marzenę najdłużej z ekipy całego „Świata według Kiepskich”. Poznałam ją w teatrze w Legnicy. Zadziwiona byłam jej umiejętnościami i techniką, bo była początkującą aktorką. Gdy w 1999 roku spotkałam ją na planie, to się bardzo ucieszyłam, zawsze nasze wspólne cele były idealne, nie było potrzeba robić powtórek. Rozumiałyśmy się bez słów, nie trzeba było nas reżyserować

– przekazał tabloid.

Renata dodała, że spotkały się w sobotę, a po opuszczeniu hospicjum, nie mogła przestać o niej myśleć. Była pogodzona z tym, że jej przyjaciółka odchodzi.

Widziałyśmy się w przeddzień jej odejścia. Całą noc nie spałam, bo myślałam o Marzenie. Kiedy rano dostałam wiadomość, to byłam z tym właściwie pogodzona

– mówiła, z trudem powstrzymując drżenie głosu.

Poniżej możecie obejrzeć nagrania z pogrzebu Marzeny Kipiel-Sztuki, na którym pojawiły się tłumy ludzi ubranych kolorowo, bo właśnie taka była jej ostatnia wola. Nie chciała, by tego dnia lały się łzy, więc odprowadzono ją przy akompaniamencie wesołych piosenek, a później wypuszczono kolorowe balony. Gdy kondukt żałobny dotarł na cmentarz, z głośników rozległa się piosenka Anny Jantar pt. Nic nie może wiecznie trwać.

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

@bitdole Marzena Kipiel-Sztuka zmarła 9 czerwca 2024 roku w wieku 58 lat. Smutną wiadomość o śmierci aktorki przekazała Renata Pałys. Obie panie pracowały razem na panie serialu "Świat według Kiepskich". Serialowa Paździochowa wyznała również, że jej koleżanka od dłuższego czasu ciężko chorowała, a ostatnie dni swojego życia spędziła w wałbrzyskim hospicjum. Śmierć serialowej Halinki Kiepskiej wstrząsnęła mediami. #rip #marzenakipielsztuka #pogrzeb #halinka #światwedługkiepskich #viral #foryou #fyp ♬ dźwięk oryginalny – BitDole
@katarzyna1603 Ostatnie pożegnanie Marzeny Kipiel-Sztuki #dc #foryou #światwgkiepskich #smutek #rozpacz #pamiećozmarlych ♬ dźwięk oryginalny – 💙Katarzyna🦋
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Joanna Koroniewska, Michał Bajor - fot. Instagram

Polscy celebryci chętnie kupują posiadłości za granicą. Niektórzy mają kilka mieszkań. Jaki kierunek wybierają najczęściej?

Fagata, Lizak - fot. Instagram @fagataaa, @piotr_lizakowski

Lizak potwierdza ROZSTANIE z Fagatą! W oświadczeniu odniósł się do plotek o ZDRADZIE. Internetowi detektywi mieli rację?