w

Marzena Kipiel-Sztuka przed śmiercią zdążyła wyjawić swój największy sekret. To dlatego nigdy nie doczekała się dzieci

Marzena Kipiel-Sztuka - fot. AKPA
Marzena Kipiel-Sztuka - fot. AKPA

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła w minioną niedzielę. Aktorka w ciągu całej kariery udzieliła wielu wywiadów, lecz rzadko opowiadała w nich o swoim życiu prywatnym. Dopiero niedawno zdobyła się na szczerość i przyznała, że pochowała czterech partnerów i boryka się z depresją. Przed śmiercią zdążyła jeszcze zdradzić, dlaczego nigdy nie zdecydowała się na macierzyństwo.

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła w niedzielę 9 czerwca. Aktorka od dłuższego czasu borykała się z poważnymi problemami zdrowotnymi, a niedawno media obiegła informacja, że ostatnie tygodnie życia spędziła w hospicjum. Przykre wieści przekazała jej przyjaciółka Renata Pałys, z którą przez lata grała w serialu Świat według Kiepskich. Panie spotkały się na dzień przed tragedią i ponoć już wtedy wiele wskazywało na to, że jest to ich ostatnia rozmowa.

Marzena Kipiel – Sztuka nie żyje. Los boleśnie ją doświadczył — pochowała trzech partnerów. Utrata bliskich wpędziła ją w depresję

Śmierć 58-latki opłakuje wielu fanów, ale też kolegów i koleżanek z branży. Andrzej Grabowski oraz Joanna Kurowska udzielili wywiadów, w których wspominali, jak przebiegała ich współpraca i opowiedzieli, w jakich relacjach pozostawali po godzinach pracy. Na wzruszające pożegnanie zdobyła się również jej siostra, Dorota Kipiel, która w mediach społecznościowych opublikowała łamiący serce wpis.

Zmarła dziś moja siostra… Marzena Kipiel Sztuka serialowa Halinka Kiepska. Nie miałyśmy dobrych relacji, nie będę tego ukrywać, bo większość to wie. Moja jedyna siostra i zawsze siostra. Jak byłam mała, zawsze mnie broniła. […]  Mądra, inteligentna, uparta… Kocham Ciebie Marzis

– napisała.

Andrzej Grabowski przez lata grał męża Marzeny Kipiel-Sztuki. Tak wspomina aktorkę. „To nie jest wiek, kiedy się umiera”

Joanna Kurowska odsłania kulisy znajomości z Marzeną Kipiel-Sztuką. „Była postacią tragiczną”

Marzena nie robiła tajemnicy z tego, że bardzo dokuczała jej samotność. Nieco radości do jej życia wnosił ukochany pies, Gienek, które z powodów zdrowotnych musiała oddać.

On ma opiekę. Tu mogę uspokoić. Nie wiem, kto się nim teraz zajmuje, ale Marzena oddała tego psa już na początku roku w zaufane sobie miejsce

– Pałys powiedziała w rozmowie z portalem Plotek.pl.

Przed śmiercią aktorka zdążyła udzielić wywiadu, w którym opowiedziała, dlaczego nigdy nie zdecydowała się na posiadanie potomstwa.

Dlaczego Marzena Kipiel-Sztuka nie zdecydowała się na posiadanie dzieci?

Życie prywatne Kipiel-Sztuki nie było wyłącznie pasmem sukcesów. Z dala od blasku fleszy przeżywała swoje troski i prywatne dramaty. W przeszłości aż czterech jej partnerów zmarło przedwcześnie.

Tak się ułożyło, że wszyscy moi partnerzy, a było ich czterech, nie dożyli do pięćdziesiątki

– zwierzyła się Faktowi.

Aktorka miała dwóch mężów i dwóch partnerów. Pierwszy mąż, Konrad Sztuka, który był producentem filmowym, przegrał walkę z rakiem. Później związała się z poznanym na planie Świata według Kiepskich operatorem Mariuszem Piesiewiczem. Niestety, mężczyzna doznał wylewu, gdy miał zaledwie 44 lata.

Po dwóch latach od tego traumatycznego doświadczenia Marzena związała się z Przemysławem Buksakowskim. Nie był on związany ze światem show-biznesu – pracował na stacji benzynowej. Zmarł na chodniku przed ich wspólnym domem. Lekarze później stwierdzili, że przyczyną zgonu była niewydolność krążeniowo-oddechowa.

Stosunkowo niedawno, w jednym z ostatnich wywiadów, 58-latka wspomniała o swojej pierwszej miłości, którą poznała jeszcze w czasach szkolnych.

Nie chciałam opowiadać o Tomku, kiedy jeszcze żył. To była moja pierwsza, wielka miłość z czasów szkolnych, kiedy w Legnicy chodziłam do Technikum Budowlanego. On uczył się w zawodówce na murarza, ale miał też ukończoną szkołę muzyczną i był niezwykle utalentowanym i zdolnym chłopakiem

– powiedziała Faktowi.

Aktorka była w kilku związkach, lecz nigdy nie doczekała się potomstwa. Przed śmiercią zdradziła, że była to jej świadoma decyzja.

Byłam zafascynowana pracą. Teatr był dla mnie najważniejszy. Nie umiałam też zdecydować się na dziecko. Jak wielu artystów, za bardzo skupiałam się na sobie

– wyznała w rozmowie ze wspomnianym wcześniej tabloidem.

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na FacebookuInstagramieThreadsTikTokuTwitterze YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Barbara Sienkiewicz - fot. YouTube @SuperExpress2

Co z pogrzebem Barbary Sienkiewicz? Pojawiły się problemy, przez które NIKT nie może zająć się organizacją pochówku. „Sytuacja jest dużo trudniejsza”

Kevin Spacey - fot. YouTube Piers Morgan Uncensored

Kevin Spacey rozpłakał się przed kamerami. Ma OGROMNE DŁUGI. Dom aktora trafił na licytację. „Nie mam już pieniędzy”