w

SuperSuper

[VIDEO] Bella Hadid wyszła nago na wybieg. Stworzyli sukienkę ze sprayu. Niezwykły spektakl

fot. Twitter screenshot

To, co wydarzyło się na piątkowym zakończeniu pokazu marki Coperni, z pewnością przejdzie do historii paryskiego Tygodnia Mody. Sukienka Belli Hadid została stworzona… na wybiegu.

Kolekcję swojej marki Coperni projektanci Sébastien Meyer i Arnaud Vaillan dedykowali „kobietom tego świata”.

„To do was, kobiety, które przekraczacie swoje ciało i nigdy nie ugniecie swojego spojrzenia przed drutem kolczastym moralności” – napisali w notatce dotyczącej pokazu.

Naga Bella Hadid na pokazie

Największe show zrobiła top modelka Bella Hadid, która zamykała pokaz Coperni. 25-latka weszła na wybieg ubrana jedynie w skąpe stringi, zasłaniając nagie piersi ręką. Uczestników wydarzenia czekało prawdziwe widowisko.

Kreacja modelki została stworzona na wybiegu przy użyciu Fabricanu, czyli materiału w sprayu, który zastyga na ciele i po chwili tworzy nadającą się do noszenia tkaninę. Zespół kierowany przez dr. Manela Torresa, wynalazcę tkaniny w sprayu, stworzył idealnie dopasowaną, minimalistyczną sukienkę, bezpośrednio na ciele Belli Hadid.

„Chcieliśmy zadedykować ten moment dr Torresowi, ponieważ tak bardzo szanujemy to, co robi” – wyjaśnił Arnaud Vaillant. – „Czuliśmy, że absolutnie konieczne jest, aby to on poprowadził spektakl. Dzięki temu to doświadczenie jest dla nas jeszcze bardziej magiczne” – dodał projektant.

Znawcy mody i krytycy dostrzegli w tym performensie odniesienie do pokazu brytyjskiego projektanta Alexandra McQueena z 1999 r., podczas którego sukienka modelki Shalom Harlow została pokryta czarną farbą przez dwa ramiona robotów.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie z tego niezwykłego pokazu:

Źródło: Vogue ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Nie żyje Jerzy Urban - fot. Engelbrecht/AKPA

Nie żyje Jerzy Urban. Były rzecznik rządu PRL odszedł w wieku 89 lat

Maja Bohosiewicz wychwala swoje silikonowe piersi. „Nie słyszałam narzekania”. Na operacje wydała małą fortunę