w

Policyjny nalot na twórców „Roksy”. Po 15 latach działalności nadszedł koniec słynnego portalu z ogłoszeniami towarzyskimi

fot. Screenshot Roksa.pl

Po kilkunastu latach działalności portalu z seks-ogłoszeniami policja zatrzymała jedenaście osób podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, która czerpała korzyści z ułatwiania prostytucji. Twórcy z działalności portalu zyskali ponad 40 milionów złotych.

W czasie ubiegłego weekendu działający od kilkunastu lat portal Roksa.pl zawiesił funkcjonowanie, nie podając szczegółów. Administratorzy serwisu wysłali do swoich użytkowników informację o czasowym wyłączeniu strony z powodu „realizacji nakazu prokuratury”.

Okazało się, policja zorganizowała nalot na twórców portalu. We wtorek białostocka policja potwierdziła, że na polecenie prokuratury zatrzymała 11 osób, które zajmowały się prowadzeniem portalu z płatnymi ogłoszeniami erotycznymi.

  Efektem blisko rocznej pracy podlaskich śledczych jest ustalenie szeregu osób związanych z tą zorganizowaną grupą przestępczą i zawieszenie działalności tego portalu – przekazuje podinsp. Tomasz Krupa z podlaskiej policji.

Wśród zatrzymanych znalazł się 43-letni właściciel firmy i jego 39-letni brat, którzy usłyszeli dodatkowo zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Pozostałe osoby w wieku od 31 do 42 lat zatrudnione do obsługi strony internetowej usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści majątkowych z kuplerstwa – kontynuuje rzecznik.

Jak ustalili śledczy, za każde z kilkunastu tysięcy ogłoszeń zamieszczonych miesięcznie na tym portalu, pobierali opłatę w wysokości 50 złotych. Właściciel oraz pracownicy uczynili sobie z przestępstwa kuplerstwa stałe źródło dochodu. Przez 15 lat tego procederu mogli zarobić ponad 40 milionów złotych.

Za założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia, a za udział w niej – do 5 lat. Z kolei za czerpanie korzyści z ułatwiania prostytucji (zarzut kuplerstwa) można trafić do więzienia na 3 lata.

Źródło: Policja

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Anna Lewandowska zachwyca na gali Złotej Piłki! Jej stylizacja jest warta prawie 50 tysięcy! [ZDJĘCIA]

Apetor nie żyje. Miał 57 lat. Zmarł w wyniku utonięcia!