w

„Kevin sam w domu”: Jak po latach wyglądają aktorzy z kultowej produkcji? [ZDJĘCIA]

fot. "Kevin sam w domu" - kadr z filmu / Twentieth Century Fox Film Corporation

Od premiery komedii „Kevin sam w domu” minęło ponad 30 lat, a w Polsce film stał się nierozerwalnie związany ze świętami Bożego Narodzenia. Jak wyglądają obecnie aktorzy, którzy wystąpili w tej niezapomnianej produkcji? 

„Kevin sam w domu” jest filmem, którego nie może zabraknąć w czasie świąt i w wielu polskich domach co roku komedia pojawia się na ekranie telewizora. Polacy uwielbiają „Kevina” do tego stopnia, że gdy kilka lat temu Polsat nie uwzględnił filmu w bożonarodzeniowej ramówce, w sieci zawrzało i stacja została zmuszona do zmiany decyzji.

Od tego czasu „Kevin sam w domu” nieprzerwanie znajduje się w świątecznej ramówce. W tym roku film można było zobaczyć 24 grudnia o 20:00, a także 25 grudnia o 16:30.

Jak zmienili się aktorzy?

Macaulay Culkin – Kevin

„Kevin sam w domu” największą popularność przyniósł głównemu bohaterowi, lecz wcale nie przełożyło się to na szczęście w życiu. W zapomnianego przez rodzinę Kevina wcielił się Macaulay Culkin, dla którego zdobyta sława szybko stała się przekleństwem. Rodzice chłopca zmuszali go do podejmowania kolejnych ról, nie zwracając uwagi na zdanie syna i dochodziło nawet do rękoczynów.

„Mój ojciec — niespełniony artysta — miał pomysł, żeby zrobić aktora z mojego starszego brata. Ja zostałem wkręcony przy okazji na castingi. Chwilę później moja kariera wystartowała i wszyscy chcieli ze mną współpracować. Ojciec zazdrościł mi sukcesu. Czuł się źle z tym, że ja osiągnąłem wszystko to, o czym on marzył, a byłem jedynie dzieckiem. Był złym człowiekiem, bił mnie. Mogę pokazać blizny, które mam na ciele po jego uderzeniach. […] W końcu powiedziałem, że mam tego dość i rzucam aktorstwo” – wyznał Culkin w 2018 roku.

Culkin zrezygnował z kariery jako 15-latek, a zaledwie dwa lata później wziął ślub, który nie przetrwał próby czasu. W międzyczasie Macaulay walczył z rodzicami w sądzie o zwrot części majątku, który zdobyli ze względu na jego role.

W uzależnienie Culkina pchnęły kolejne traumatyczne wydarzenia i śmierć sióstr. W 2012 roku anonimowy informator magazynu „National Enquirer” stwierdził, że aktor uzależniony jest od „heroiny, oksykodonu, Percocetu i Vicodinu”.

Po wielu latach Culkin w końcu zaczął szukać pomocy w wyrwaniu się z błędnego koła uzależnień. Macaulay wrócił do aktorstwa i zagrał między innymi w filmach „Service Man”, „Adam Green’s Aladdin” i „Changeland” oraz założył zespół muzyczny „The Pizza Underground”. Culkin tworzy obecnie szczęśliwy związek z aktorką Brendą Song, z którą rok temu powitał na świecie pierwsze dziecko.

Zobaczcie, jak zmieniła się reszta obsady:

Catherine O’Hara – Kate McCallister (matka Kevina)

Joe Pesci oraz Daniel Stern – włamywacze

Devin Ratray – Buzz McCallister (starszy brat Kevina)

Kristin Minter – Heather

Nie wszyscy są wśród nas

Niestety, nie wszyscy aktorzy z „Kevina” nadal stąpają po tym świecie. W 1994 roku na zawał serca zmarł John Candy, czyli filmowy Gus Polinski, w 2011 roku pożegnaliśmy Robertsa Blossoma, który wcielał się w staruszka Marleya, a w 2017 roku zmarł John Heard, który grał ojca Kevina.

A czy w Waszym domu co roku pojawia się Kevin?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Wybieramy najlepszą potrawę świąteczną!

[SONDA] Wybieramy najlepszą potrawę świąteczną!

Jacek Borkowski - fot. AKPA

Jacek Borkowski ma za sobą trzy małżeństwa i nie wykluczał, że jeszcze się zakocha. Teraz porzucił marzenia o wielkiej miłości? „To już nie ten wiek”