w

Julia Wróblewska drżącym głosem opowiedziała o problemach ze zdrowiem psychicznym. „Było bardzo źle”

Julia Wróblewska - fot. Instagram @juleczkaaa_jula, @dziendobrytvn
Julia Wróblewska - fot. Instagram @juleczkaaa_jula, @dziendobrytvn

Julia Wróblewska w ubiegłym roku trafiła do ośrodka terapeutycznego z uwagi na poważne problemy ze zdrowiem psychicznym. Dopiero teraz zdecydowała się opowiedzieć, co jej dolegało i jak objawiała się choroba. Musiała pokonać długą drogę, by wyjść na prostą.

Julia Wróblewska niegdyś była jedną z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia. Ogromną popularność przyniosła jej rola w filmie pt. Tylko mnie kochaj. W krótkim czasie zaczęły napływać do niej kolejne propozycje współpracy, dzięki którym umocniła swoją pozycję w świecie show-biznesu. Jeszcze do niedawna mogliśmy oglądać ją w M jak miłość, jednak ostatecznie zrezygnowała z pracy na planie zdjęciowym, choć z produkcją związana była przez 14 lat.

Młodziutka aktorka już w dzieciństwie miała pewne problemy psychiczne, z uwagi na które rodzice przenieśli ją do klasy integracyjnej. Niestety wraz z wiekiem zaczęły się one nasilać. Mimo iż przyjmowała leki, niepokojące objawy nie ustępowały i ostatecznie zdecydowała się kontynuować leczenie w specjalistycznym ośrodku.

Hej! Chciałabym powiadomić Was, że dostałam się do ośrodka terapeutycznego, o którym mówiłam. 12.11 wyjeżdżam tam na pół roku. Będę dawać Wam znać jak jest (wbrew plotkom to nie jest oddział zamknięty i mogę mieć tam tel oraz wszystkie inne rzeczy, jadę dobrowolnie).

Jako, że uznałam, że jeśli będę się tam wybierać to opowiem Wam z czym się zmagam..

Cierpię na zaburzenie osobowości chwiejnej emocjonalnie typu granicznego (Borderline- F60.31). Jestem zdiagnozowana od 3,5 roku i podjęłam się wtedy leczenia — przekazała za pośrednictwem Instagrama.

Przez kilka kolejnych tygodni Julia nie zdradzała, jak się czuje. Dopiero jej mama w rozmowie z tabloidem powiedziała, że 24-latka poważnie zastanawia się nad tym, czy wrócić do mediów.

Ten pobyt bardzo jej służy. Ma mnóstwo energii, jest bardziej radosna, bardziej „do przodu”. Z dużym entuzjazmem myśli o przyszłości. Julia widzi konieczność zmian. Zastanawia się nad tym, czy w ogóle kontynuować karierę w mediach. Chciałaby też zacząć nowy kierunek studiów — powiedziała w wywiadzie dla tygodnika Świat&Ludzie.

Julia w końcu zdecydowała się przerwać milczenie i opowiedziała o swojej chorobie przed kamerami.

Julia Wróblewska opowiedziała o swojej chorobie

Wróblewska w poruszającej rozmowie z Ewą Drzyzgą, która zostanie wyemitowana w Dzień dobry TVN 16 listopada, uchyliła rąbka tajemnicy i opowiedziała, jak wyglądały poszczególne etapy choroby. Na pierwszy rzut oka widać, że wracanie wspomnieniami do tamtego okresu w życiu sprawia jej wiele bólu.

To było załamanie nerwowe, i to konkretne — takie, że nie panowałam nad sobą — mówiła.

W kulminacyjnym momencie nie była już w stanie powstrzymać buzujących w niej emocji.

Wybuchłam. Wcześniej przez kilka miesięcy nie mogłam wyjść z łóżka, a potem wybuchłam na siebie. Ciężko to było opanować, no i wtedy trafiłam do psychiatry.

Dzięki wsparciu mamy, która była przerażona, widząc, w jakim stanie jest Julia, trafiła do lekarza.

Było [ze mną] bardzo źle, niestety — dodała.

Osoby znajdujące się w podobnym położeniu mogą skorzystać z pomocy psychologów dostępnych pod bezpłatnym numerem 116 123.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Mężczyzna zaatakował Joannę Krupę - fot. screenshots Instagram @joannakrupa

Mężczyzna pobił Joannę Krupę w biały dzień! Modelka padła nieprzytomna na chodnik. Fani są przerażeni: „To nie może być prawda!”

Cristiano Ronaldo - fot. screenshot Instagram @piersmorganuncensored

Cristiano Ronaldo w głośnym wywiadzie opowiedział o stracie syna. „Jego prochy są ze mną. Są tutaj, w domu”