w

Iga Świątek za występ w Australian Open zgarnie WOREK PIENIĘDZY! Nie zgadniecie ile!

Iga Świątek - fot. Instagram @igaswiatek
Iga Świątek - fot. Instagram @igaswiatek

Tenis na najwyższym poziomie wiąże się z wysokimi nagrodami pieniężnymi. Na jaki zarobek może liczyć Iga Świątek?

Iga Świątek ma zaledwie 20 lat, a jej kariera już się ułożyła wyśmienicie. Ciężka praca i nieprzeciętny talent zaprowadziły ją na najważniejsze turnieje tenisowe świata. Jej sukces z 2020 roku sprawił, że stało się o niej głośno na całym świecie. Przypomnijmy, że zwyciężyła wtedy w prestiżowym turnieju French Open.

Iga nie spoczęła jednak na laurach i nadal trenuje oraz się rozwija. Obecnie rywalizuje w turnieju Australian Open, do którego nie został dopuszczony inny znany tenisista – Novak Djoković. Przypomnijmy, że australijski sąd federalny zadecydował o jego deportacji, ponieważ sportowiec nie jest zaszczepiony.

W ostatnią środę polska tenisistka awansowała do półfinału turnieju i dzisiaj (czwartek) powalczy o finał z Amerykanką, Danielle Collins. To dla Igi historyczny moment, ponieważ nigdy wcześniej w swojej karierze nie dotarła tak daleko w tym turnieju.

Fantastyczne wyniki w tym turnieju przekładają się również na pokaźny zastrzyk finansowy. Za awans do wspomnianego półfinału, Polka może liczyć na prawie 900 tysięcy australijskich dolarów, czyli ponad 2,6 miliona złotych!

Warto dodać, że jeśli Iga Świątek dotrze do finału i w nim zwycięży, to wygrana wzrośnie do absurdalnie wysokiej kwoty. Zwyciężczyni otrzyma 2 mln 875 tys. australijskich dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje nam kwotę ponad 8 mln złotych!!!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Internauci wybrali pasek roku Wiadomości TVP. To hasło wygrało bezkonkurencyjnie!

Śmierć Agnieszki z Częstochowy dotknęła Annę Lewandowską. „Ile matek musi jeszcze umrzeć?”