w

Gwiazdy KSW zarobiły wielkie pieniądze! Takich wypłat jeszcze nie było

fot. KSW YouTube

Do sieci trafiły informacje dotyczące pieniędzy, które miały zarobić gwiazdy organizacji KSW Roberto Soldić i Mamed Khalidov. Obaj zawodnicy dostaną ogromne kwoty za walkę na KSW 65.

O walce wieczoru sobotniej gali KSW mówiono, że to największy pojedynek w historii polskiej organizacji. Legenda KSW zmierzyła się z 15-lat młodszą gwiazdą. Mamed mógł liczyć na duże wsparcie kibiców, jednak nikt nie miał wątpliwości, że dużym faworytem jest tutaj Soldić.

Młodszy z zawodników znokautował Khalidova w drugiej rundzie i odebrał jego tytuł dywizji średniej, tym samym stając się podwójnym mistrzem KSW. Wciąż jednak mu mało i chce zmierzyć się z Tomaszem Narkunem o jego pas kategorii półciężkiej.

Jeśli chodzi o starcie Khalidov vs Soldić, było to nie tylko największe, ale także najdroższe starcie w KSW. Wcześniej taki status nosił pojedynek Mameda z Materlą. Zawodnicy zmierzyli się w 2015 roku na gali KSW 33. Walka trwała zaledwie 31 sekund i zakończyła się zwycięstwem Khalidova.

Wówczas na pensje zawodników organizacja miała wydać ponad milion złotych. Tym razem jest to znacznie większa kwota, która robi duże wrażenie.

Na ich zarobki wydamy łącznie kilka milionów złotych. To nie tylko najdroższa walka w historii KSW, ale myślę, że i w historii europejskiego MMA – wyjaśnił jakiś czas temu Martin Lewandowski, który udzielił wywiadu portalowi Sport.pl

To naturalny proces, bo Mamed zarabia znacznie lepiej niż w 2015 roku, a Soldić zanotował w KSW już sześć efektownych zwycięstw. Co chwila do Roberto podbija UFC, ale on nigdzie się nie wybiera, bo u nas mu dobrze – dodał.

Teraz media obiegła informacja, że na gaże dla obu zawodników KSW wydało więcej niż milion euro, czyli ponad 4,6 mln złotych. Taką wiadomość podała m.in. niemiecka gazeta „Bild”. Oznacza to, że na konto każdego z zawodników wpłynie ponad 2 miliony złotych.

Źródło: Sport.pl, Radio Zet, Bild

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez admin

Antoni Pawlicki o świętach: „Będę siedział z częścią rodziny popierającą rząd, który ma krew na rękach”

Martyna Wojciechowska apeluje o rozsądek. „To Widz powinien zdecydować, co chce oglądać.”