w ,

Kolejny zawodnik KSW przejdzie do FAME MMA!? Miał zawalczyć z… Don Kasjo?

fot. Instagram / Mariusz Pudzianowski i Erko Jun

Erko Jun w jednym z ostatnich wywiadów zdradził, że prowadzi rozmowy z organizacją FAME. Miał zadebiutować już w 2020 roku, jednak ostatecznie nie doszło do walki.

Jun to freak fighter, który ma na swoim koncie 6 pojedynków. Swój zawodowy debiut zaliczył na KSW 44 od wygranej z Tomaszem Oświecińskim. Następnie pokonał „Popka” i Akopa Szostaka. Pierwszą porażkę odniósł w starciu z Mariuszem Pudzianowskim. Następnie zadebiutował w organizacji EMC, gdzie ponownie przegrał, jednak w ostatnim starciu powrócił na zwycięską ścieżkę.

Ostatnio ponownie zrobiło się o nim głośno za sprawą wyzwania, jakie rzucił Pudzianowskiemu. Ponownie chciałby zmierzyć się z byłym strongmanem i spróbować zrewanżować się za porażkę z 2019 roku. Polak odpowiedział na wyzwanie, jednak temat ich starcia szybko ucichł.

Co ciekawe, w wywiadzie dla Karola Garncarza freak fighter zdradził, że prowadzi również rozmowy z organizacją FAME. Miał bowiem walczyć już dwukrotnie, jednak do żadnego ze starć ostatecznie nie doszło.

– To była krótka historia. Miałem kontrakt z FAME, właściwie to mój menadżer Ivan Dijaković. Miałem walczyć już w zeszłym roku. Nie jestem gościem, który gada jakieś bzdury i rzeczy tego typu, ale w każdym razie miałem kontrakt, miałem walczyć z bardzo znanym gościem. Ostatecznie dali mu innego przeciwnika, walka się odbyła. Mi obiecali kolejne starcie w listopadzie.

Podpisaliśmy kontakt na sam boks, to nie miało być MMA, ale ostatecznie do tego nie doszło. Miejmy nadzieję, że w tym roku nikt nie będzie się bał na tyle, żeby wycofać się z walki albo zmieniać rywala. Chciałbym tam pójść i pokazać moje umiejętności bokserskie. To była kategoria open, powiedziałem im, że to nie ma znaczenia, kogo mi dadzą, chcę boksować, chcę tam walczyć, pokazać co potrafię i dać ludziom show.

Fani zaczęli spekulować, że zawodnik miał stoczyć pojedynek z Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim.

Erko Jun zdradził, że wciąż ma obowiązujący kontrakt z KSW, jednak będzie miał możliwość stoczenia pojedynku w formule bokserskiej w organizacji FAME. Taką szansę dostał już m.in. Borys Mańkowski czy Marcin Wrzosek.

Kolejny zawodnik KSW czeka na debiut w FAME! Erko Jun miał walczyć już w  ubiegłym roku: „Mam nadzieję, że tym razem nikt nie będzie się bał” –  StrefaMMA.pl – Portal sportów walki
fot. KSW / Erko Jun

– FAME to duże show, mają wielu widzów. To nie ten poziom co zawodnicy tutaj w KSW, ale to sam boks, nie MMA. Mogę z moim kontraktem to zrobić, żaden problem. Nadal mam kontrakt z KSW, a z FAME wciąż nie mam żadnej walki. Mam nadzieję, że będzie ta walka, starcie bokserskie, że dadzą mi kogokolwiek chcą.

Chcielibyście zobaczyć walkę Erko Juna z Don Kasjo?

Źródło: YouTube Karol Garncarz / Podcast no. 13

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez admin

Piotr Rubik na wakacjach w Miami. W wypoczynku przeszkadzają mu „Janusze”

Mata odwiedził fana, który wybudził się ze śpiączki przy jego utworze. „godzinami słuchał tego… w szpitalu”