w ,

Gwiazdy disco polo chętnie grają na weselach, ale stawki mają zawrotne. Boys, Piękni i Młodzi oraz Czadoman koszą KROCIE za występ!

Czadoman, Marcin Miller, Magda Narożna - fot. @czadoman @marcinmillerboys @madzia_pim
Czadoman, Marcin Miller, Magda Narożna - fot. @czadoman @marcinmillerboys

Muzyka disco polo dzięki Telewizji Polskiej i Polsatowi obecnie przeżywa swój renesans. Wielu fanów chciałoby mieć swoich ulubionych artystów na wyłączność. Czy jest to możliwe? Okazuje się, że tak. Piosenkarze i piosenkarki chętnie dają prywatne występy na weselach, jednak za luksus przebywania w towarzystwie celebryty trzeba sowicie zapłacić.

Gwiazdy disco polo od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności, a ich sceniczne „wygibasy” często jawią się jako niesamowite show. Nie jest tajemnicą, że za swoje wokalne popisy na scenie artyści inkasują wysokie honoraria. Oprócz wielkich koncertów na festynach celebryci godzą się także na tzw. chałtury oraz na obecność podczas prywatnych imprez swoich fanów. Szczególnie popularne są wesela, na których ta, czy inna gwiazda może sobie „dorobić”. Mylne jest stwierdzenie, że są to sprawy groszowe. Za taką przyjemność klient musi zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Boys, Piękni i młodzi oraz Czadoman koszą KROCIE za występ na weselu

Boys, to boysband disco polo, który na scenie występuje już od ponad 26 lat. Marcin Miller i spółka mają na koncie tysiące występów, które dali podczas różnych festiwali muzyki tanecznej. Chłopaki zdobyli szereg nagród muzycznych, bywali także gośćmi wielu programów telewizyjnych. Ich największy przebój – Jesteś szalona – zna chyba każdy Polak i do dzisiaj, jest to najchętniej grana piosenka na weselach. Ile kosztuje 30-minutowy występ muzyków? Inflacja idzie w górę, zatem ceny za show również są zawrotne. Okazuje się, że Miller, Dardziński, Kamiński i Cieniewiczowie biorą za koncert 40 tysięcy złotych netto. Taką informację można usłyszeć po dodzwonieniu się do menedżera grupy:

Kwota na dzisiaj to 40 tysięcy netto, 35 minut plus ewentualne bisy. Ja nazywam te bisy koncertem życzeń, który ustalamy sobie z organizatorem. To jest jedna kwota i nie podbija stawki — tłumaczyła Dymitrowi Błaszczykowi z kanału Sprawdzam jak osoba po drugiej stronie telefonu.

Artyści nie mają wysublimowanych wymagań koncertowych, należy im zapewnić nocleg w pobliżu miejsca zlecenia.

Kolejnym zespołem disco polo, świadczącym usługi koncertowe podczas wesel jest grupa Power Play. Zespół powstał w 2001 roku w Zamościu i jego skład wielokrotnie się zmieniał. Obecnie tworzą go 3 osoby. Kapela wydała łącznie 5 albumów studyjnych, a ich single takie jak Zawsze coś (oj tam oj tam), czy Skok w bok znają nie tylko najwięksi fani formacji. Jak swój występ na weselu wycenia Sylwester Gazda i chłopaki?

Te koszty to zabijają, jeżeli mielibyśmy zagrać, to koszty oscylują w granicach 15 tysięcy złotych. 50 minut plus bisy. Dodatkowo robimy zdjęcia i rozdajemy autografy — poinformował Dymitra Błaszczyka menedżment formacji.

Czy gwiazdy mają jakieś specjalne wymagani co do gościny? Nie. Jeśli para młoda zdoła przygotować coś „extra” to zespołowi będzie bardzo miło.

Piękni i Młodzi również wysoko cenią swoje usługi. Formacja została utworzona w 2010 roku pod inną nazwą, przez ówczesnych małżonków – Magdalenę i Dawida Narożnych oraz Daniela Wilczewskiego. Kłopoty osobiste w małżeństwie pary doprowadziły do przetasowań w składzie i obecnie do projektu – na miejsce Narożnego – dołączył Daniel Biczak. Do największych szlagierów grupy zalicza się takie utwory jak: Niewiara oraz Ona jest taka cudowna. Co świadczy o wielkim sukcesie zespołu? Z pewnością charyzmatyczna wokalistka Magda, która działa również poza projektem, pojawiając się w licznych telewizyjnych talk-shows i programach rozrywkowych.

Jakie fundusze trzeba mieć, aby artystka wraz z kolegami zechcieliby zagrać na rodzinnej imprezie?

Kwoty za występ to ok. 25 tysięcy złotych wzwyż, gdyby zespół miał podjechać „przy okazji”. Koszt 45 minutowego show, z przyjazdem „na życzenie” klienta to 35 tysięcy złotych netto, plus nocleg i wyżywienie — powiedziała dziennikarzowi z kanału Sprawdzam jak menadżerka grupy.

A jak wygląda sytuacja z występem Czadomana, a właściwie Pawła Dudka z zespołem? Ten wokalista o charakterystycznym głosie, grał wcześniej w kapeli rockowej. Jednak w 2013 roku zdecydował się na karierę solową. Autor Rudej, która tańczy jak szalona bierze za godzinny koncert 25 tysięcy złotych brutto.

W cenę wliczony jest godzinny występ i bisy oraz kontakt z publicznością po koncercie, czyli rozdawanie autografów, podpisywanie płyt — powiedział Błaszczykowi agent gwiazdora.

Czy Waszym zdaniem wysokość cen za koncert gwiazd disco polo to lekka przesada?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez admin

Sylwia Bomba, Joanna Opozda, Martyna Wojciechowska - fot. Instagram @sylwiabomba @asiaopozda @martyna.world

Samotne matki w show-biznesie. Opozda, Bomba i Wojciechowska to zaledwie początek długiej listy. Niektóre zostały porzucone, inne zdecydowały o wychowaniu dzieci w pojedynkę

Ida Nowakowska - fot. Instagram @idavictoria

Ida Nowakowska przeszła metamorfozę. Po brązie na jej głowie nie pozostał nawet ślad! Zdania internautów mocno podzielone: „oj nie”