w ,

Filmy na Halloween. TOP 10 filmów, które zmrożą ci krew w żyłach

Najstraszniejsze horrory Netflix, Halloween
Najstraszniejsze horrory Netflix, Halloween

Halloween zbliża się wielkimi krokami, więc to idealny moment, by nastroić się na jeden z najstraszniejszych dni w roku! Filmy na Halloween na Netfliksie cieszą się teraz ogromnym zainteresowaniem kinomaniaków. Jakie horrory obejrzeć? Które zmrożą ci krew w żyłach? Oto TOP 10 najstraszniejszych horrorów na Netflix!

Halloween obchodzimy w wieczór 31 października, jednak wiele osób zaczyna zabawę już kilka dni wcześniej. Zwyczaj ten najhuczniej obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych, jednak staje się też coraz popularniejszy w Polsce.

Symbolem Halloween jest wydrążona dynia, podświetlona od środka świecami. Najczęściej przypomina twarz stwora z wyszczerbionymi zębami i złośliwym grymasem. Innymi popularnymi motywami są duchy, czaszki, nietoperze, czarne koty oraz wszelkie przerażające potwory, na których widok odbiera mowę.

Filmy na Halloween — Netflix

To idealny moment, by nastroić się przed tym przerażającym świętem i zapewnić sobie dreszczyk emocji. Jak? Oglądając filmy grozy, które mrożą krew w żyłach i skutecznie spędzają sen z powiek! Oto nasze TOP 10 najstraszniejszych horrorów na Netflix!

10. Znak diabła (2020)

Znak diabła - fot. Netflix

To meksykański horror, który przyprawi was o ciarki grozy. Opowiada historię dwóch sióstr, które otworzyły starożytną księgę, jednocześnie uwalniając z niej pradawne zło. Sytuacja staje się coraz gorsza, dlatego też proszą o pomoc opętanego księdza, który sam walczy ze swoimi demonami. Czy i tym razem dobro wygra ze złem?

9. Eli (2019)

Eli - fot. Netflix

Doprowadzona do ostateczności rodzina Millerów postanawia umieścić 11-letniego syna cierpiącego na poważną chorobę autoimmunologiczną w rezydencji znajdującej się na odludziu. Tam chłopiec zostaje poddany eksperymentalnej kuracji, jednak jej efekt przynosi odwrotne skutki. Eliego zaczynają męczyć przerażające wizje, które przez wszystkich uważane są za halucynacje. Ale czy tak jest naprawdę? Jak mroczną prawdę uda mu się odkryć? Przygotujcie się na porządną dawkę emocji!

8. Nie słuchaj ich (2020)

Nie słuchaj ich - fot. Netflix

Daniel zabiera się za remont domu, w którym doszło do tragicznych wydarzeń. Nieoczekiwanie słyszy upiorne wołanie o pomoc. Czy ktoś znajduje się w niebezpieczeństwie? A może to złe moce nawołują go do siebie? Ostatecznie prosi o pomoc znanego eksperta w dziedzinie zjawisk paranormalnych. Ten film od początku do końca trzyma widza w napięciu!

7. Zbaw nas ode złego (2014)

Zbaw nas ode złego - fot. Netflix

Ten nowojorski policjant nie ma łatwego zadania. Podczas badania pewnej nietypowej sprawy na jego drodze staje ksiądz, który uważa, że za wszystkim stoi… opętanie przez demona. Czy ma rację? My boimy się o tym przekonać.

6. Apostoł (2018)

Apostoł - fot. Netflix

Rodzeństwo potrafi skoczyć za sobą w ogień. Pewien mężczyzna żyjący w 1905 roku postanowił wyruszyć w podróż na odizolowaną od świata wyspę, na której przebywa jego siostra — członkini przerażającej sekty.

5. Veronica (2017)

Veronica - fot. IMDb

Madryt, 1991 rok. Nastolatka wpadła na pomysł, by pobawić się planszą ouija. Krótko po tym odkrywa, że w jej mieszkaniu koczują złe duchy. Ten film został oparty na prawdziwych faktach i wielu widzów nie było w stanie obejrzeć go do końca. A czy wy daliście radę?

4. Kronika opętania

Kronika Opętania - fot. Netflix

Pewna dziewczynka znalazła na wyprzedaży garażowej tajemniczą, zabytkową skrzynkę. Nie wiedziała jednak, że zamknięte są w niej mroczne siły, które chcą owładnąć jej duszę. Jej rozwodzący się rodzice muszą zrobić wszystko, by uratować ją przed przejściem na złą stronę mocy.

3. Ulica Strachu (2021)

Ulica strachu - fot. Filmweb

Ulica strachu to trylogia, która podbija Netflix. W Shadyside dochodzi do serii brutalnych zabójstw. Nastolatka wraz z grupą znajomych postanawia podjąć walkę z przerażającą siłą dręczącą od wieków tę niewielką miejscowość. Czy uda im się pokonać zło?

2. Diabelska plansza Ouija (2014)

Diabelska plansza Ouija - fot. Netflix

To ostatni dzwonek, by obejrzeć Diabelską planszę Ouija, ponieważ już 15 listopada znika z Netflix! Jedna z przyjaciółek ginie w tajemniczych okolicznościach. To traumatyczne wydarzenie skłania grupę nastolatków do tego, by się z nią skontaktować przy pomocy planszy ouija. Nikt jednak nie przewidział tego, że osiągną odwrotny efekt…

1. Obecność

Obecność - fot. Netflix

Mieli wieść szczęśliwe życie na farmie położonej w Rhode Island, jednak to, co na nich czekało za zamkniętymi drzwiami mrozi krew w żyłach. Okazuje się, że posiadłość jest nawiedzona. Czy para demonologów przegna z domu siły nadprzyrodzone? Tego dowiecie się oglądając Obecność. Bardzo polecamy wam tę produkcję, ale pamiętajcie o tym, by nie zamykać oczu. Scenarzyści po mistrzowsku zbudowali napięcie już od pierwszych minut filmu.

Który tytuł wybieracie na sobotni wieczór?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Joanna Przetakiewicz wyznała, że korzysta z medycyny estetycznej. „Nie ma co tu udawać teraz, że ja tylko…”

Magdalena Stępień, Oliwier Rzeźniczak - fot. Instagram @magdalena___stepien

Magdalena Stępień wybrała się na grób synka. Piękny biały nagrobek zdobi mnóstwo kwiatów. „Przechodzę przez piekło”