w

O ekscesach Edyty Olszówki pod wpływem alkoholu rozpisywały się media w całej Polsce. Aktorka ze smutkiem wspomina tamten czas. „Utraciłam godność w oczach samej siebie”

Edyta Olszówka - fot. YouTube screenshot @JastrzabPostPLUS
Edyta Olszówka - fot. YouTube screenshot @JastrzabPostPLUS

Edyta Olszówka nie kryje tego, że w przeszłości zmagała się z uzależnieniem od alkoholu. Media szeroko relacjonowały jej ekscesy pod wpływem. W końcu jednak kobieta postanowiła stanąć do walki z nałogiem i od kilkunastu lat jest trzeźwa.

Edyta Olszówka to polska aktorka filmowa i teatralna. Zdobyła popularność, występując w takich produkcjach jak Lejdis, Sezon na Leszcza czy w Psach. Głośno było również o jej życiu prywatnym, między innymi za sprawą związku z o szesnaście lat starszym Piotrem Machalicą, co wówczas wywoływało kontrowersje. Ich związek trwał dziesięć lat, ale finalnie się rozpadł.

Edyta Olszówka była uzależniona od alkoholu

Kariera i życie miłosne to nie jedyne powody, dla których media rozpisywały się o aktorce. Przez długi czas głośno było o jej wybrykach pod wpływem alkoholu. Wyszła na światło dzienne awantura, którą celebrytka urządziła na pokładzie samolotu w 2006 roku. Zatakowała stewardessę, ponieważ ta… odmówiła dolania jej szampana.

Wpadła w szał, krzyczała i targała stewardessę za włosy – relacjonował wówczas świadek zajścia.

Przełomową chwilą w jej życiu było spotkanie z pewną kobietą podczas spaceru, co wspominała w programie Magiel towarzyski.

Jakaś pani zaczęła na mnie krzyczeć, że jestem z psem bez smyczy. Nagle uderzyła mnie tą smyczą w twarz i krzyknęła do mnie: ty pijaczko.

Niedługo po tym zdarzeniu aktorka podjęła decyzję o walce z uzależnieniem. Po raz pierwszy publicznie przyznała się do swoich trudności w 2013 roku podczas rozmowy z magazynem Elle.

Wiedziałam, że za dużo piję. Zmroziła mnie książka prof. Wiktora Osiatyńskiego. Zapamiętałam z niej, że alkoholik jako ostatni mówi o sobie, że nim jest. Nie chciałam żyć w zakłamaniu… Utraciłam godność w oczach samej siebie… Każdy dzień to małe zwycięstwo, ale z alkoholizmem borykasz się do końca – zdradziła.

Olszówka otwarcie mówiła o tym, jaka ta walka była trudna. Każdy dzień traktowała jako osobiste zwycięstwo. Zdarzały jej się chwile zwątpienia, szczególnie gdy odwiedzała restauracje i knajpy pełne dobrych trunków.

Odmawiałam sobie czegoś, co kocham, co dawało ujściem moim emocjom – mówiła w rozmowie ze wspomnianym wcześniej magazynem.

Piętnastego grudnia aktorka ma urodziny. W tym roku kończy 52 lata, a od prawie 20 lat nie pije alkoholu.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Waldemar, Ewa, Rolnik szuka żony - fot. YouTube @Rolnikszukazonyoficjalny

Waldemar z „Rolnik szuka żony” w gorzkich słowach wspomina relację z Ewą. Nie gryzł się w język. „Osiągnęła to, o co jej najbardziej chodziło”

Świąteczne piosenki

Najpopularniejsze piosenki świąteczne 2023. Przy tych hitach przygotowania do Bożego Narodzenia idą jak z płatka