w

SuperSuper DramatDramat

Nie żyje Barbara Sienkiewicz. Aktorka była najstarszą matką w Polsce. Urodziła bliźnięta w wieku 60 lat

Nie żyje Barbara Sienkiewicz - fot. YouTube @SuperExpressOfficial
Nie żyje Barbara Sienkiewicz - fot. YouTube @SuperExpressOfficial

Barbara Sienkiewicz nie żyje. Niezwykle smutne wieści obiegły media. Aktorka, która przed laty została okrzyknięta najstarszą matką w Polsce, bowiem doczekała się bliźniąt w wieku 60 lat, odeszła nagle w wieku 69 lat.

Barbara Sienkiewicz nie żyje. Niezwykle przykre wieści napłynęły do redakcji Super Expressu. Aktorka, mająca w swoim dorobku liczne, pomniejsze role w popularnych produkcjach, zyskała rozgłos, gdy w wieku 60 lat urodziła bliźnięta. Niedługo po narodzinach dzieci, tabloidy zaczęły rozpisywać się o niej. Nigdy nie ujawniła, kto jest ojcem pociech, dlatego też snuto domysły, że być może zaszła w ciążę metodą in vitro, czego nigdy nie potwierdziła.

Nie żyje Barbara Sienkiewicz

Jak przekazał Super Express, kobieta odeszła w piątek, 7 czerwca 2024 roku. Około godziny 3:00 w nocy w miejscu jej zamieszkania przy ul. Olesińskiej Warszawie pojawiły się dwie karetki pogotowia. Na miejscu miała być również obecna policja. Lekarz niedługo po tym stwierdził zgon Barbary. Reporterom tabloidu udało skontaktować się z sąsiadką 69-latki, która nie kryła, tragedia poruszyła ją do głębi.

Ona chorowała, chyba miała żółtaczkę, coś tam po drodze też wyszło. Niedawno wyszła ze szpitala, niby w stanie dobrym, a tu takie smutne wieści. Nasze dzieci razem chodziły do szkoły, lubiły się. Straszna tragedia. Co dalej z jej maluchami? Zawsze im pomagaliśmy, byliśmy bardzo zgrani. Miałam łzy w oczach, gdy wynosili ją na noszach.

Rozmówczyni wspomniała, że niedawno dzieci Sienkiewicz, Ania i Piotruś, przyjęły sakrament komunii świętej.

Dzięki Bogu, że mama zdążyła być przy nich. Fajne dzieciaki, nieraz u nas nocowali

– relacjonowała.

Sąsiadka z klatki obok nie potrafiła powstrzymać łez, mówiąc o tragedii, która dotknęła tę rodzinę.

Nasze dzieci były ze sobą bardzo zżyte. Bawiły się na pobliskim trzepaku, tam gdzie stoją jeszcze przypięte rowery dzieci pani Basi. To wielka tragedia, jeszcze dwa tygodnie temu wyglądała jak okaz zdrowia

Super Express skontaktował się również z Wandą Nowicką, posłanką Lewicy, która była wstrząśnięta tą informacją.

Ojej, to bardzo smutne. Ona długo chorowała, ale nadal mam nadzieję, że to nieprawda.

Tabloid skontaktował się z oficer prasową Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II, który poinformował, co funkcjonariusze zastali na miejscu. Następnie dziennikarze ze wspomnianej wcześniej redakcji ustalili, że chodzi o Barbarę Sienkiewicz.

Chwilę przed godz. 3. w nocy, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia zgonu kobiety. Zastali na miejscu ratowników, oni potwierdzili zgon 69-letniej kobiety. Na miejscu w mieszkaniu obecny był znajomy tej pani. Zgon nie ma charakteru kryminalnego

– powiedziała rzeczniczka.

Policjanci zaopiekowali się dziećmi aktorki. Bliźnięta trafiły do placówki interwencyjno-wychowawczej, a o ich dalszych losach zadecyduje już sąd rodziny. Na tę chwilę nieznana jest przyczyna śmierci.

Barbara Sienkiewicz była najstarszą matką w Polsce. Urodziła w wieku 60 lat

Barbara Sienkiewicz od narodzin dzieci utrzymywała w tajemnicy, kto jest ojcem jej dzieci. W Wieczornym Expressie, po ośmiu latach milczenia, wyznała:

To jest moja tajemnica i moja decyzja

– tym samym nie potwierdzając plotek, jakoby miała zajść w ciążę dzięki metodzie in vitro.

Sam fakt, że aktorka w tak późnym wieku zdecydowała się na potomstwo, był krytykowany przez internautów, dziennikarzy i przedstawicieli świata show-biznesu. Niewielu wykazało zrozumienie dla jej decyzji. Ona sama w wywiadzie dla Super Expressu wyznała, że maluchy urodziły się zdrowe i choć jej zachowanie oceniano jako samolubne, niczego nie żałowała:

Ania i Piotrek urodzili się zdrowi, dostali 10 pkt. w skali Apgar. Chęć bycia mamą nieraz jest tak silna, że pokonuje wszystkie bariery. Wszystkie, jeżeli się naprawdę chce. Pierwszy moment, kiedy zapragnęłam być mamą, pojawił się podczas rozmowy z moim lekarzem, który powiedział: „Pani ma młody wiek biologiczny”. Zdziwiłam się. I to na tyle mocno zostało w mojej psychice, że wiedziałam i czułam, że mam jeszcze czas. Czułam w 100%, że dam radę. Gdybym tego nie czuła, to na pewno bym nie realizowała do końca swojej decyzji i chęci. I tak się stało. Wbrew wiedzy niektórych lekarzy ginekologów.

Wraz z wiekiem jej pociechy zaczęły dopytywać, kto jest ich tatą, lecz ona nigdy nie zdecydowała się zdradzić jego tożsamości.

Moje dzieci wiedzą, że był tata, był mężczyzną, który chciał mieć dzieci, że był ich tatą, ale z powodów, o których teraz nie powiem, nie ma taty. Mają tę podstawę psychiczną do tego, że są w pewnym sensie dowartościowane. W klasie moich dzieci jest sytuacja taka, że są dzieci, które mają tatę, ale i takie, które go nie mają. Myślę, że to jest dobry kierunek dla nich w tym momencie. Każdy etap życia potrzebuje innego wyjaśnienia, i to, co ja teraz mówię dzieciom na temat taty, za kilka lat będzie nieaktualne

– skwitowała.

Barbara Sienkiewicz urodziła bliźnięta, mając 60 lat. Gdy maluchy podrosły, zaczęły dopytywać o ojca. Kto się nimi zajmie po śmierci matki?

Redakcja portalu Pantofelek składa rodzinie i bliskim Barbary Sienkiewicz wyrazy współczucia.

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Pogrzeb Janusza Rewińskiego - fot. AKPA

Pogrzeb Janusza Rewińskiego. Syn gwiazdora wygłosił poruszającą przemowę. Wrócił wspomnieniami do czasów dzieciństwa (FOTO)

Barbara Sienkiewicz - fot. screenshot YouTube @FAKT

Barbara Sienkiewicz urodziła bliźnięta, mając 60 lat. Gdy maluchy podrosły, zaczęły dopytywać o ojca. Kto się nimi zajmie po śmierci matki?