w

Barbara Sienkiewicz urodziła bliźnięta, mając 60 lat. Gdy maluchy podrosły, zaczęły dopytywać o ojca. Kto się nimi zajmie po śmierci matki?

Barbara Sienkiewicz - fot. screenshot YouTube @FAKT
Barbara Sienkiewicz - fot. screenshot YouTube @FAKT

Barbara Sienkiewicz była najstarszą matką w Polsce. Głośno o niej było w całym kraju, bowiem na początku macierzyństwa walczyła o środki do życia. Już wtedy wszyscy zastanawiali się, co z ojcem dzieci. Dopiero po ośmiu latach milczenia aktorka wypowiedziała się na jego temat.

Barbara Sienkiewicz nie żyje. Aktorka miała na swoim koncie epizodyczne role w Klanie, Na dobre i na złe, M jak miłość, PitBullu, Ranczu i kilku innych tytułach. Żaden z nich jednak nie przyniósł jej dużej popularności. Głośno o niej zrobiło się dopiero w chwili, gdy wyszło na jaw, że w wieku 60 lat urodziła bliźnięta. Informacja ta zelektryzowała opinię publiczną. Wiele osób krytykowało ją za ten pomysł, sugerując, że to nie jest odpowiedni wiek i zachowuje się samolubnie. Podejrzewano również, że mogła poddać się zabiegowi in vitro, czego nigdy nie potwierdziła. Nawet po latach, w Wieczornym Expressie, nie zdecydowała się zdradzić czy plotki były prawdziwe.

To jest moja tajemnica i moja decyzja — skwitowała.

Fakt, że aktorka została matką po 60-tce można odbierać w kategorii cudu. Większość jej rówieśniczek w tym czasie jest już po menopauzie, ale Sienkiewicz się udało. Mimo to opinia publiczna nie przyjęła tego z optymizmem. Zarzucano jej, że jest nieodpowiedzialna, ponieważ ryzyko chorób u dzieci wzrasta wraz z wiekiem matki. Ona miała niebywałe szczęście, bo bliźniaki były prawdziwymi okazami zdrowia.

Ania i Piotrek urodzili się zdrowi, dostali 10 pkt. w skali Apgar. Chęć bycia mamą nieraz jest tak silna, że pokonuje wszystkie bariery. Wszystkie, jeżeli się naprawdę chce — dodała w tym samym wywiadzie.

Dzieci są już w takim wieku, że zaczynają interesować się tym, kim jest ich ojciec, o którym nigdy nie padło żadne słowo. Czy 69-latka przed śmiercią zdążyła wyjawić im prawdę?

Barbara Sienkiewicz o ojcu bliźniąt

Sienkiewicz w połowie 2023 roku pojawiła się w programie Wieczorny Express, w którym nieco opowiedziała o swoim życiu i późnym macierzyństwie. Wyjaśniła, że zdecydowała się zostać matką dzięki lekarzowi, który podczas jednej z wizyt powiedział, że jest w wyjątkowo świetnej formie, jak na swój wiek.

Pierwszy moment, kiedy zapragnęłam być mamą, pojawił się podczas rozmowy z moim lekarzem, który powiedział: „Pani ma młody wiek biologiczny”. Zdziwiłam się. I to na tyle mocno zostało w mojej psychice, że wiedziałam i czułam, że mam jeszcze czas. Czułam w 100%, że dam radę. Gdybym tego nie czuła, to na pewno bym nie realizowała do końca swojej decyzji i chęci. I tak się stało. Wbrew wiedzy niektórych lekarzy ginekologów — tłumaczy.

Po tym, jak maluchy przyszły na świat, zaczęto doszukiwać się wskazówek, kto może być ich ojcem. Nigdy jednak nie poznaliśmy prawdy, ale wiadomo, że był nieobecny w ich życiu od czasu narodzin. Później o to samo dopytywali Ania i Piotrek, ale jak się okazuje, oni również nie znają personaliów mężczyzny. Aktorka uważała, że na tym etapie, taka wiedza jest im zbędna.

Moje dzieci wiedzą, że był tata, był mężczyzną, który chciał mieć dzieci, że był ich tatą, ale z powodów, o których teraz nie powiem, nie ma taty. Mają tę podstawę psychiczną do tego, że są w pewnym sensie dowartościowane. W klasie moich dzieci jest sytuacja taka, że są dzieci, które mają tatę, ale i takie, które go nie mają. Myślę, że to jest dobry kierunek dla nich w tym momencie. Każdy etap życia potrzebuje innego wyjaśnienia, i to, co ja teraz mówię dzieciom na temat taty, za kilka lat będzie nieaktualne.

A czy ona utrzymuje kontakt z ojcem niespełna 9-letnich bliźniąt? Czy interesuje się on losem swoich pociech?

Nie mam z nim żadnego kontaktu. Temat prawnie jest zamknięty. Ojciec nie ma ani żadnych praw, ani obowiązków w stosunku do dzieci — powiedziała w wywiadzie dla TVN.

Jak było naprawdę?

Barbara Sienkiewicz zdradziła najpilniej strzeżoną tajemnicę Olgierdowi Łukaszewiczowi?

Gdy zaczęto spekulować jakoby Sienkiewicz zaszła w ciążę za sprawą in vitro, wyszło na jaw, że rzeczywisty wiek kobiety różni się od tego, który podawała w CV. Właśnie w ten sposób miała oszukać klinikę. Jak podawało Na żywo, odejmowała sobie aż dziesięć lat. Czy Olgierd Łukaszewicz znał prawdę? Nigdy tego nie potwierdził, lecz przekonywał, iż w jego ocenie, to drobne oszustwo nie powinno być ganione.

Dla dobra dzieci to kłamstwo powinno trwać dalej 

– powiedział Gazecie Prawnej.

Aktor przed laty bardzo angażował się w to, by pomóc samotnej matce. Barbara, gdy urodziła, utrzymywała się z emerytury wynoszącej zaledwie ok. 1250 zł. Ubiegała się o przyznanie zasiłku macierzyńskiego. Z uwagi na to, że było to niezwykle trudne, prezes ZASP wystąpił w Sejmie.

Wystosowałam pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich, dostałam odpowiedź z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, wyjaśniające, że wprowadzenie nowego świadczenia rodzinnego jest dopiero w fazie projektów. Oznaczało to, że na razie nie mogę liczyć na żaden zasiłek. Nie oczekiwałam niebotycznych kwot, liczyłam ewentualnie na, powiedzmy 500 zł, bo taka kwota dałaby mi stałą pewność, szczególnie na przyszłość

– mówiła w rozmowie z Faktem.

Aktorce bardzo pomagała również Wanda Nowicka, posłanka Nowej Lewicy. W jednym z wywiadów zmarła 69-latka wspomniała, że to ona miałaby zająć się bliźniętami, gdyby jej coś się stało. Dziennikarze poprosili ją o komentarz w tej sprawie. Okazuje się, że o sprawie dowiedziała się z mediów.

Gdyby nie wszystko poszło zgodnie z planem, jestem przekonana, że znajdą się osoby, które wesprą rodzinę, w razie potrzeby zaopiekują się dziećmi, gdy będą tej opieki potrzebowały

– powiedziała reporterowi Faktu.

Po czym dodała:

Dzieciom pani Barbary życzę wspaniałych warunków rozwoju osobistego, wielu sukcesów w szkole, a w przyszłości satysfakcjonującej kariery zawodowej.

Z ustaleń Super Expressu wynika, że po śmierci Barbary Sienkiewicz dziećmi zaopiekowali się policjanci, którzy następnie przewieźli je do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Teraz to sąd rodzinny zdecyduje o ich dalszych losach.

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Nie żyje Barbara Sienkiewicz - fot. YouTube @SuperExpressOfficial

Nie żyje Barbara Sienkiewicz. Aktorka była najstarszą matką w Polsce. Urodziła bliźnięta w wieku 60 lat

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje - fot. AKPA

Marzena Kipiel – Sztuka nie żyje. Los boleśnie ją doświadczył — pochowała trzech partnerów. Utrata bliskich wpędziła ją w depresję