w

Co z pogrzebem Barbary Sienkiewicz? Pojawiły się problemy, przez które NIKT nie może zająć się organizacją pochówku. „Sytuacja jest dużo trudniejsza”

Barbara Sienkiewicz - fot. YouTube @SuperExpress2
Barbara Sienkiewicz - fot. YouTube @SuperExpress2

Barbara Sienkiewicz zmarła nagle 7 czerwca 2024 roku. Po jej odejściu pojawiło się wiele problemów i to nie tylko związanych z opieką nad jej dziećmi. Na jaw wyszło, że póki co nikt nie może zająć się organizacją jej pochówku. Dlaczego?

Barbara Sienkiewicz nie żyje. Aktorka miała w swoim dorobku kilka ról w popularnych serialach, lecz zdecydowanie większy rozgłos zapewnił jej fakt, iż w wieku 60 lat urodziła bliźnięta. Tym samym została okrzyknięta najstarszą matką w Polsce, lecz zdaje się, iż był to przypadek na skalę światową. Kobieta odeszła w nocy 7 czerwca, o czym jako pierwszy poinformował Super Express.

Chwilę przed godziną 3:00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia zgonu kobiety. Zastali na miejscu ratowników, oni potwierdzili zgon 69-letniej kobiety. Na miejscu w mieszkaniu obecny był znajomy tej pani. Zgon nie ma charakteru kryminalnego. 

– poinformowała tabloid podkomisarz Ewa Kołdys, oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II

Zmarła 69-latka osierociła 9-letnie bliźnięta, Anię i Piotra. W dniu jej śmierci dzieci zostały zabrane do pogotowia opiekuńczo-wychowawczego. W przeszłości w kilku wywiadach mówiła o tym, iż na wypadek jej śmierci, maluchy mają trafić pod opiekę posłanki Wandy Nowickiej. Kobieta jednak wszystkiemu zaprzeczyła, podkreślając, że nigdy nie zadeklarowała chęci zajęcia się jej dziećmi.

To miejsce tymczasowe, potem dzieci trafią najprawdopodobniej do domu dziecka. A dopiero potem do ewentualnej adopcji. O wszystkim będzie decydował sąd, taka jest procedura w przypadku, gdy nie ma rodziny, chcącej zająć się dziećmi

– powiedziała Światowi Gwiazd posłanka lewicy.

To jednak nie koniec problemów. Ponieważ do tej pory nie udało się odnaleźć testamentu Sienkiewicz, kwestia jej pochówku wciąż pozostaje nierozwiązana.

Co z pogrzebem Barbary Sienkiewicz?

Minął blisko tydzień od śmierci Barbary Sienkiewicz, lecz póki co nie pojawiła się informacja kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb aktorki. Sprawie postanowiła przyjrzeć się redakcja Świata Gwiazd, która dokonała szokujących ustaleń. Po kontakcie z Biurem Związku Artystów Scen Polskich dziennikarze dowiedzieli się, że nikt nie może podjąć w tym kierunku żadnych kroków, z uwagi na brak spadkobiercy.

Mamy problem, bo pani Barbara nie wyznaczyła nikogo na spadkobiercę. Nie ma zatem żadnej osoby, która mogłaby pobrać zasiłek pogrzebowy i zorganizować pogrzeb

– powiedziała tabloidowi Beata Bauer.

Aktorka była członkiem ZASP w sekcji lalkarskiej. W sytuacji takiej jak ta, gdy aktor jest osobą samotną, to właśnie ta organizacja podejmuje się organizacji pochówku. Tak było chociażby w przypadku Jerzego Połomskiego. Tym razem jednak nie jest to tak proste.

Tutaj sytuacja jednak jest dużo trudniejsza, ze względu właśnie na brak spadkobiercy. ZASP chętnie zajmie się wszystkim, ale musimy czekać na decyzję sądu. Bez tego nic nie możemy zrobić

– skwitowała Bauer.

Co ważne, przed kilkunastoma miesiącami Barbara udzieliła wywiadu Super Expressowi, w którym powiedziała, że sporządziła testament. Nie wiadomo jednak, co się z nim później stało.

Musiałam pojechać do Łodzi, załatwić tam jakąś sprawę. Prowadziłam samochód, jechałam trasą szybkiego ruchu, obok mnie ludzie 140/150. Owszem, […] przed wyjazdem do Łodzi napisałam testament. Musiałam wrócić tego samego dnia, żeby odebrać dzieci. Wyjechałam rano, dałam radę, […] załatwiłam sprawę i wróciłam, ale przed wyjazdem zostawiłam testament.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy sąd podejmie decyzję w tej sprawie.

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Black Alien - fot. Instagram @the_black_alien_project

Zamienił się w „Czarnego Kosmitę”, a teraz nie może znaleźć pracy! Pracodawcy odrzucają jego CV przez ekstremalny wygląd (FOTO)

Marzena Kipiel-Sztuka - fot. AKPA

Marzena Kipiel-Sztuka przed śmiercią zdążyła wyjawić swój największy sekret. To dlatego nigdy nie doczekała się dzieci