Menu
w

Zjawisko hurkle-durkle staje się coraz bardziej popularne. Najczęściej robimy to w łóżku

fot. Pexels @mirian_alonso

Wielu ekspertów wierzy, że poranek to najważniejsze część dnia. Od tego, co zrobimy po przebudzeniu, ma zależeć nasze samopoczucie. Czy to oznacza, że trzeba od razu zrywać się z łóżka? Może dla kogoś lepszy będzie poranny relaks. Przyjrzyjmy się tajemniczemu zjawisku nazywanemu hurkle-durkle.

Robin Sharma jest uznawany za guru rozwoju osobistego. Uważa, że każdego poranka powinno się wcześnie wstać i rozpocząć dzień od medytacji lub ćwiczeń fizycznych. Według filozofii pisarza takie działania wpływają na poprawę kreatywności i produktywności. Duża grupa ludzi nie zgadza się z takim podejściem. Coraz częściej mówi się o szkodliwości nieustannej pogoni za byciem produktywnym.

fot. Pexels

Hurkle-durkle, czyli zacznij dzień spokojnie

Eksperci z firmy WGSN twierdzą, że „nicnierobienie” może wspomagać samopoczucie i kreatywność. Według ich relacji odpoczynek od wykonywania danej czynności może stać się większą motywację do kreatywnego myślenia, wpływać na umiejętność rozwiązywania problemów i dbać o dobre samopoczucie.

Pojęcie hurkle-durkle wywodzi się z języka staroszkockiego, ale zostało rozpowszechnione dopiero niedawno przez amerykańską gwiazdę Kirę Kosarin. W styczniu opowiedziała w swoich mediach społecznościowych o znaczeniu tego wyrażenia. To sformułowanie ma określać osobę, która wyleguje się w łóżku bez poczucia winy.

Pomyślałam, że warto wspomnieć, że Szkoci używają tego określenia na leżenie w łóżku po czasie, w którym powinniśmy już wstać – wytłumaczyła.

Internauci szybko podłapali ten termin i na TikToku zaczęło pojawiać się mnóstwo treści na ten temat. Zainteresowali się także zjawiskiem określanym jako bed-rotting, co można przetłumaczyć jako gnicie w łóżku. To zjednak znacznie różni się od hurkle-durkle.

Bed rooting to praktyka spędzania kilku godzin w łożku w ciągu dnia. Często towarzyszą temu przekąski lub urządzenia elektroniczne. Jest to dobrowolna odskocznia od aktywności oraz stresu – wyjaśnia amerykański słownik.

fot. Pexels
@groundedinneutral who else loves a hurkle durkle? ☁️ 🛌 Here I was calling it “laying in” completely unaware that there was this fun phrase floating around! It’s one of my favorite things to do on a weekend morning but sometimes I’ll wake up early on a weekday just to hurkle durkle. ps. It’s still a true hurkle durkle if you get up to bring coffee/breakfast back to bed. It’s actually ideal. Only a couple days away from a weekend hurkle durkle! ▫️follow @groundedinneutral for more cozy home content ▫️shop my feed on LTK & Amazon Storefront 
#neutralbedroom #bedroomdecor #bedding #makethebed #cozyhome #cozyvibes #neutralhomedecor ♬ original sound – Kira Kosarin

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Exit mobile version