Menu
w ,

Ten trend podbił TikToka. Czy vabbing może być niebezpieczny? Ginekolog ostrzega

fot. TikTok

W ostatnim czasie ten trend pobija rekordy popularności na TikToku. Praktyka określana jako vabbing polega na rozprowadzaniu na ciele naturalnych feromonów, które mają wzbudzić pożądanie u mężczyzn.

Vabbing to trend, który zdobył popularność za pomocą TikToka. Nazwa praktyki pochodzi od angielskich słów „vagina”, czyli pochwa oraz „dabbing”, czyli zbierać. Vabbing polega na zbieraniu palcami wydzieliny z pochwy, i rozprzestrzenianiu jej na ciele, najczęściej za uszami i na szyi.

Praktykujące ten zabieg kobiety twierdzą, że naturalne feromony działają lepiej niż perfumy i przyciągają mężczyzn. Termin vabbing został wymyślony w 2019 roku przez seksuolożkę Shan Boodram, która utrzymuje, że korzysta z tej metody od niemal dekady.

„Za każdym razem, gdy to robię, czuję się jak zaczarowana bogini” – napisała w swojej książce „Gra pożądania”.

Trend zyskał popularność na platformie społecznościowej dzięki amerykańskiej tiktokerce Mandy Lee. Jej oryginalny filmik o vabbinu został wyświetlony ponad 1,5 mln razy, a następnie praktyka rozprzestrzeniła się na TikToku.

Użytkowniczki TikToka udostępniają filmy, na których pokazują, jak rozprowadzają na ciele feromony.

@_simphiwe96 #phiwe96 ♬ 23 (J’s On My Feet) – Mike WiLL x Miley Cyrus x Wiz Khalifa x Juicy J – gr4veyardg1rl

Ginekolodzy ostrzegają

W rozmowie z „Mail Online” londyński ginekolog dr. Paraskevi Dimitriadi stwierdził, że w niektórych przypadkach vabbing może prowadzić do problemów z płodnością, ponieważ bakterie z palców kobiet mogą dostać się do narządów miednicy mniejszej i spowodować zapalenie.

„Na brudnych dłoniach można też przenieść bakterie i grzyby, które mogą być przyczyną infekcji pochwy” – mówi.

Feromony istnieją w naturze i są używane przez zwierzęta do komunikacji, przywabiania lub odstraszania, ale skuteczność vabbingu jest wątpliwa. Jak tłumaczy ginekolog, feromony u ludzi są i tak wydzielane z potem.

Według specjalisty zabieg ten nie powinien być również wykonywany w przypadku chorób intymnych oraz dolegliwości takich jak grzybica pochwy, czy zapalenie. W takich sytuacjach wydzielina z pewnością nie przyciągnie, a raczej odstraszy partnera nieprzyjemnym zapachem.

„Wszyscy mamy receptory feromonowe, które pomagają nam przyciągnąć naszych partnerów seksualnych, jednak ta praktyka wabików jest całkowicie niepotrzebna. Wydzielamy te same feromony w gruczołach naszego ciała. W naszym pocie mamy feromony. Wydzielamy też feromony z moczem i nie nakładamy tego na nasze ciała. Nie ma absolutnie żadnej potrzeby wykorzystywania wydzieliny z pochwy na inne części ciała, aby przyciągnąć partnera” – wyjaśnia.

Filmy o vabbingu nagrały też znane osoby. Modelka plus-size Jewliah stworzyła nagranie, na którym wyjaśnia, jak w higieniczny sposób praktykować vabbing. „Robię to od tygodnia i według mnie to działa” – mówi.

@jewlieah ♬ original sound – jewlieah

Źródło: Daily Mail ; TikTok

Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Exit mobile version