w

Znany YouTuber sfinansował budowę STU STUDNI w Afryce! „Skoro nikt inny tego nie zrobi, zrobimy to my”

MrBeast - fot. YouTube @mrbeast
MrBeast - fot. YouTube @mrbeast

Słynny YouTuber MrBeast po raz kolejny zaskoczył widzów swoją działalnością. Tym razem postanowił zbudować aż sto studni w afrykańskich krajach, które nie miały dostępy do czystej wody pitnej. Proces budowy uwiecznił w filmiku na YouTube.

Jimmy Donaldson znany w sieci jako MrBeast to większy indywidualny twórca internetowy na platformie YouTube. W ogólnym rankingu jego kanał zajmuje drugie miejsce na świecie. Zgromadził 207 milionów obserwatorów. Początkowo materiały YouTubera były głównie rozrywkowe, ale z czasem zaczął coraz częściej wykorzystywać swoje zasięgi, aby pomagać innym. Nie tak dawno temu zrobiło się o nim głośno, gdy sfinansował koszty operacji usunięcia zaćmy dla tysiąca osób. Teraz podjął się jeszcze bardziej kosztownego i spektakularnego wyzwania.

MrBeast wybudował sto studni w Afryce

YouTuber postanowił podjąć się rozwiązania problemu, z którym boryka się wielu mieszkańców Afryki, jakim jest brak dostępu do czystej wody. Wraz ze swoją ekipą zdecydowali się wybudować sto studni w krajach afrykańskich. Cały proces został uwieczniony na filmiku na YouTube, który po jednym dniu od publikacji obejrzało pięćdziesiąt milionów osób.

Budowa rozpoczęła się od małej kenijskiej wioski. MrBeast rozmawiał z nauczycielką w okolicznej szkole. Pokazała mu, skąd aktualnie czerpią wodę. Donaldson nie krył szoku – woda w rzece była zanieczyszczona. Kobieta na nagraniu opowiedziała, że dzieci często skarżą się na problemy żołądkowe, a nawet przedwcześnie umierają przez brak dostępu do czystej wody.

Następnymi przystankami YouTubera i jego ekipy były między innymi Somalia, Uganda i Kamerun.

Setka studni łącznie zaopatrzy około pięciuset tysięcy ludzi w czystą wodę do picia – mówił Mr. Beast w filmie.

Pomoc twórcy internetowego nie skończyła się na budowaniu studni. Odwiedzając okoliczne szkoły, zaopatrzył uczniów w nowe meble, książki, komputery i projektory, a nawet zlecił zbudowanie nowego mostu.

YouTuber nie zamierza na tym poprzestać. Zapowiedział, że wszystkie środki zebrane z wyświetleń tego filmu przeznaczy na budowanie kolejnych studni. Założył również zbiórkę, na którą widzowie mogą wpłacać datki na ten cel.

Wiem, że to może się wydawać dziwne, że YouTuber zajmuje się czymś takim, ale ktoś musi, a skoro nikt inny tego nie zrobi, to zrobimy to my – powiedział na koniec.

Zaskakująca inicjatywa?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką dwóch cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Gdynia. Grzegorz Borys poszukiwany - fot. screenshot Facebook @Pomorska Policja

Nieoficjalnie przekazano, że odnaleziono ciało 44-letniego Grzegorza Borysa. Był podejrzany o zabicie 6-letniego syna

Edward Miszczak - fot. Podlewski/AKPA

Kolejna porażka Edwarda Miszczaka. Wierzył, że TEN program odniesienie sukces, a okazał się totalną klapą. Kolejny format znika z anteny