w

Znany ksiądz w trakcie pielgrzymki wygłosił „kazanie” na temat pierwszeństwa do WC. Dlaczego duchowny ma prawo wejść przed staruszką? [WIDEO]

Ksiądz Woźnicki o pierwszeństwie do toalety - fot. screenshot YouTube @Wroniecka
Ksiądz Woźnicki o pierwszeństwie do toalety - fot. screenshot YouTube @Wroniecka

Ksiądz Michał Woźnicki już nie raz pojawiał się na pierwszych stronach gazet. Mimo iż ma sporo za uszami, nadal posiada grupkę wiernych, którzy niczym stado owiec podążają za swoim pasterzem. Teraz wspólnie z nim wybrali się na pielgrzymkę. To, co powiedział duchowny, wprawia w osłupienie.

Ksiądz Michał Woźnicki nie tak dawno temu został wyrzucony z zakonu Salezjanów z uwagi na to, że był nieposłuszny, publicznie krytykował papieża i robił „samowolkę”. Nie obyło się także bez krytycznych komentarzy pod adresem współpracy, dziennikarzy, policjantów, sądu i Ukraińców.

W maju ubiegłego roku dziennikarz Gazety Wyborczej, Piotr Żytnicki opublikował na Facebooku nagranie z rozprawy sądowej, podczas której ksiądz powiedział:

Jest tutaj pan Piotr Żytnicki. Jest osobą homoseksualną. Nie wiem, czy wobec mnie nie żywi jakichś niecnych zamiarów.

Równie haniebnie zachował się przed wejściem do budynku, gdy skierował do niego słowa:

Proszę mi powiedzieć, nic mi z pana strony nie grozi? Pan nie ma upodobania czasem w księżach? Bo ja jeszcze dziewic jestem, szanowny panie.

Choć nie raz jego zachowanie było krytykowane publicznie, nadal ma przy sobie grupkę wiernych, którzy popierają jego postępowanie i tok rozumowania. Teraz wspólnie z nimi wybrał się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu (województwo warmińsko-mazurskie). W trakcie pieszej wędrówki podzielił się z wiernymi swoimi mądrościami.

Ks. Woźnicki przekonuje, że to ksiądz ma pierwszeństwo w kolejce do WC

Ksiądz Woźnicki jest bardzo aktywny na YouTube. Na swoim kanale udostępnia nagrania, na których można wysłuchać jego kazań oraz rozważań. Tym razem postanowił w prosty sposób wyjaśnić wiernym kwestie korzystania z toalety przez kapłana.

Już na wstępie podkreślił, że jeśli wierni chcą iść na pielgrzymkę z katolickim kapłanem, to ich obowiązkiem jest zabezpieczenie toalety jakiejkolwiek, porannej, przed mszą wieczorną kapłana, żeby w warunkach, jakich jest, mógł spełnić ją. Najbardziej zaskakujące jest jednak to, że zdaniem księdza Michała, kapłan ma pierwszeństwo nawet przed staruszką!

A jeżeli chodzi o korzystanie z toalety, na pewien sposób kapłan jest pierwszy przed staruszką. Chyba że staruszka umiera, mdleje i trzeba na bieżąco coś robić. A nie, że wiek czy płeć mnie uprawnia, że ja mam prawo do toalety, bo my jesteśmy niewiasta. A ksiądz, to co?! – rozmyślał głośno.

W dalszej części wspomniał, że gdy wierni się do tego nie dostosują i nie uszanują księdza na sposób chrystusowy, to nie mają do niego prawa.

Kapłaństwo księdza nie jest księdzem. Kapłaństwo księdza jest kapłaństwem chrystusowym. Wierni nie powinni oglądać księdza, który się rano myje, ale do tego jest obowiązek zabezpieczyć intymność kapłanowi. Idę z tłuszczą, z hołotą, z hordą. 11 dzień pielgrzymki — skwitował.

Znaliście tę zasadę? Chcielibyście pójść z księdzem Woźnickim na pielgrzymkę?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Lekarze rozdzielili bliźnięta syjamskie złączone mózgami - fot. screenshot z nagrani ud. na stronie geminiuntwined.org

Lekarze dokonali niemożliwego. Podczas trwającej 33 godziny operacji rozłączyli bliźnięta syjamskie złączone mózgami!

Policjanci schwytali handlarzy narkotykami - fot. screenshot Twitter @moginewsonline

Brazylijscy policjanci zatrzymali członków gangu narkotykowego. To, co zrobił ich pies, przechodzi ludzkie pojęcie! [WIDEO]