w

Zatrważające słowa Putina: „Jesteśmy gotowi na wszystko”

Władimir Putin bardzo stanowczo wyraził się o „specjalnej operacji wojskowej”, którą przeprowadza na Ukrainie. Swoimi słowami postawił w szachu wszystkie kraje, które chciałby pomóc Ukrainie.

Dziś nad ranem Rosja zaatakowała militarnie Ukrainę. Od rana na terytorium naszego najbliższego wschodniego sąsiada przeprowadzane są naloty i bombardowania. Wśród ofiar są już także bezbronni obywatele. Niektóre bomby trafiały w obiekty cywilne, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, że celami mają być tylko punkty strategiczne.

Unia Europejska szykuje „dotkliwe sankcje” wobec Rosji, a sytuacja gospodarcza w Europie już się chwieje. Ceny baryłki ropy podrożały w znaczący sposób. Po raz ostatni kosztowały tyle w 2014 roku. Putin jednak nie boi się sankcji, a wręcz przestrzega inne kraje przed ingerencją w jego wojnę.

Prezydent Rosji wezwał ukraińskich wojskowych do złożenia broni i niewykonywania „przestępczych rozkazów”. Dodał również, że „cała odpowiedzialność za możliwy przelew krwi będzie spoczywać całkowicie na sumieniu reżimu rządzącego na terytorium Ukrainy„. To jednak nie wszystko.

Putin podkreślił, że Rosja jest jednym z najpotężniejszych państw nuklearnych, a ponadto dysponuje nowoczesnymi rodzajami broni.

Władimir Putin: W związku z tym nie powinno być wątpliwości, że bezpośrednie zaatakowanie Rosji doprowadzi do klęski i strasznych następstw na potencjalnego agresora. – Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do konsekwencji, z jakimi się nie spotkaliście. Jesteśmy gotowi na wszystko.

Wiadomo, że na razie NATO nie ma zamiaru ingerować w konflikt na Ukrainie. Kraje europejskie zamierzają użyć wobec Putina jedynie sankcji gospodarczych.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Gwiazdy wspierają Ukrainę

Wojna na Ukrainie. Gwiazdy solidaryzują się ze wschodnimi sąsiadami. Rozenek, Lewandowska, Dowbor, Gessler i inni

(VIDEO) Bracia Kliczko apelują do całego świata! „Ta bezsensowna wojna nie będzie miała żadnych zwycięzców, jedynie przegranych”