w

DramatDramat SuperSuper

Wytatuowała gałki oczne na wzór influencerki, a teraz zdradziła, że traci wzrok. Ostrzegała ją własna córka [ZDJĘCIA]

fot. Instagram

Matka siedmioletniej dziewczynki, która wytatuowała sobie gałki oczne na niebiesko i fioletowo, aby skopiować influencerkę, wyznała, że teraz traci wzrok. Przed dokładnie tym następstwem zabiegu ostrzegała ją wcześniej jej córeczka.

Studentka prawa Anaya Peterson zainspirowała się znaną jako „niebieskooka smoczyca” australijską modelką Amber Luke, która w 2019 roku wytatuowała swoje gałki oczne na niebiesko. Warto wspomnieć, że po zabiegu oślepła ona na trzy tygodnie.

Anaya, która ma 32 lata i pochodzi ze stolicy Irlandii Północnej, Belfastu, została hospitalizowana po zabiegu zmieniającym kolor jej oczu i teraz przyznała, że stoi w obliczu trwałej ślepoty po nietypowej reakcji organizmu na tusz w oczach.

Mama wyznała, że żałuje, iż nie posłuchała rad swojej siedmioletniej córki, która ostrzegała ja, że może oślepnąć, jeśli wytatuuje gałki oczne.

Choć modyfikacje ciała nie są dla niej obce i kobieta posiada wiele tatuaży na ciele, piercing, a także rozdwojony język, teraz mówi, że w retrospekcji chciałaby postąpić inaczej.

Wytatuowała gałki oczne, teraz traci wzrok

Anaya wytatuowała prawą gałkę oczną na niebiesko w lipcu 2020 roku i pomimo tego, że doskwierały jej bóle głowy oraz suche oczy, co kobieta uznała za „część procesu leczenia”, jakiś czas później zdecydowała się ona na przefarbowanie lewego oka na fioletowo.

Przez kilka miesięcy obeszło się bez komplikacji, ale w sierpniu ubiegłego roku Anaya obudziła się z opuchniętymi powiekami i czuła się, jakby „jej twarz została nadmuchana powietrzem”. Kobieta stwierdziła, że wyglądała, jakby „zawalczyła pięć rund z Tysonem”.

Ponieważ opuchlizna stawała się coraz gorsza, a przepisane antybiotyki nie działały, wkrótce Anaya zgłosiła się do szpitala. Przez trzy dni podawano jej leki przez kroplówkę, a następnie przeprowadzono badanie jej gałki ocznej.

„Na początku zamierzałam zrobić sobie tylko jeden (tatuaż oka – przyp. red.) , ponieważ myślałam, że jeśli oślepnę, to przynajmniej mam drugie oko. Powinnam była się tego trzymać” – stwierdziła.

Anaya zdradziła, że jej siedmioletnia córka India od początku nie popierała pomysłu na niezwykły tatuaż, ponieważ obawiała się, że jej mama oślepnie. Teraz okazuje się, że dziewczynka miała rację, ponieważ wzrok jej mamy znacznie się pogarsza.

Kobieta została poinformowana przez okulistów, że jej wzrok już teraz znacznie słabnie, oraz że występuje duże ryzyko, iż zachoruje na jaskrę. Mimo tego Anaya nadal zachowuje pozytywne nastawienie i nie przejmuje się komentarzami w sieci.

„Nie mam już wizji 20/20. Z daleka nie widzę rysów na twarzach” – zdradziła niedawno.

„Gdybym nie miała wytatuowanych gałek ocznych, nie miałabym tego problemu. Nie mogę pozbyć się tych tatuaży na oczach. Zawsze będę miała ten problem. Więc w zasadzie myślę, że z wiekiem po prostu oślepnę – przekazała.

Kobieta stwierdziła, że gdyby mogła cofnąć się w czasie, zamiast zmieniania koloru obu gałek ocznych, zrobiłaby jeden czarny tatuaż na oku.

„Mówię mojej córce, żeby nie przejmowała się opiniami kogoś innego” – podkreśliła 32-latka.

fot. Instagram (inkedup_britishjamaican)
fot. Instagram (inkedup_britishjamaican)

Źródło: Daily Mail

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Jan Nowicki nie żyje - fot. AKPA

Jan Nowicki nie żyje. Wybitny aktor odszedł w wieku 83 lat

Już niedługo NIE POZNAMY Zenka Martyniuka? Wziął przykład z żony. „To była jego decyzja”