w

SuperSuper

Wyszło na jaw, ile Robert Lewandowski zarobi w Barcelonie. Mocno dostanie po portfelu

Robert Lewandowski - fot. Instagram @rl9
Robert Lewandowski - fot. Instagram @rl9

W miniony piątek FC Barcelona i Bayern Monachium doszły do porozumienia ws. transferu Roberta Lewandowskiego. Teraz na jaw wyszły nowe fakty. Lewy mocno dostanie po portfelu.

Robert Lewandowski już od dłuższego czasu myślał o tym, by zmienić barwy. Na początku podejrzewano, że przejdzie do Realu Madryt, jednak ostatecznie padło na FC Barcelonę. Zanim jednak podjęto poważne decyzje, sam przyznał, że po ostatnich zawirowaniach nie wyobraża sobie dalszej gry w Niemczech.

Na dziś pewne jest jedno. Moja historia z Bayernem Monachium dobiegła końca. Po tym wszystkim, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach, nie wyobrażam sobie dalszej dobrej współpracy — tłumaczył.

W piątek 15 lipca w godzinach wieczornych postanowiono, że już wkrótce Lewy przeniesie się do Barcelony. Zmiana ta niesie za sobą wiele plusów, choć nie pod każdym względem.

Ile Lewandowski zarobi w FC Barcelonie?

Pierwsze, nieoficjalne informacje na temat transferu Lewandowskiego pojawiły się już w piątek, jednak oba kluby wydały oficjalne komunikaty dopiero następnego dnia.

To dobrze dla obu stron, że mamy jasność. Robert zdobył nasze uznanie, wygrał z nami wszystko. Jesteśmy mu niesamowicie wdzięczni — powiedział Herbert Hainer.

Podpisanie umowy zależne jednak było od tego, czy Robert pozytywnie przejdzie testy medyczne. Od początku jednak nikt nie miał wątpliwości, że wniesie wiele dobrego do FC Barcelony i wszyscy wierzą, że to on w następnych meczach poprowadzi drużynę do zwycięstwa.

Polski piłkarz wyróżnia się umiejętnościami strzeleckimi. Ma wszystkie narzędzia, które sprawiają, że jest napastnikiem trudnym do odczytania, ponieważ może trafić do siatki głową i obiema stopami z równą precyzją. Lewandowski wniesie do ataku Barcy gole, doświadczenie i „know-how” – czytamy na stronie klubu.

Media ustaliły już, że Lewy będzie kosztował ok. 50 mln euro, w tym 5 mln w bonusach. Kontrakt będzie obowiązywał go do 2025 roku z możliwością jego przedłużenia o kolejny sezon.

O ile sam transfer niesie dla Roberta wiele plusów, o tyle nie brakuje też minusów. Mowa tu o jego wynagrodzeniu. Dziennikarz Fabrizio Romano poinformował, że za rok gry Polak otrzyma zaledwie 9 mln euro netto, podczas gdy dotychczas na jego konto wpływało 11 mln euro. Mimo to, jak widać na pojawiających się w sieci nagraniach, nie żałuje zmiany, ponieważ spełniło się jedno z jego największych marzeń.

Jak oceniacie tę zmianę?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Jennifer Lopez, Ben Affleck - fot. screenshot Instagram @jlo

Jennifer Lopez i Ben Affleck w tajemnicy przed całym światem wzięli ŚLUB! Czy wokalistka przyjęła nazwisko męża?

Impreza w Zakopanem - fot. screenshot Facebook @Stoją Stargard

[WIDEO] Tak się bawią w Zakopanem! Roznegliżowany muszkieter wskoczył na dach busa i z dwoma kolegami bawił się w najlepsze