w

Władimir Putin zaliczył ogromną wpadkę! Zamiast na Joe Bidena nałożył sankcje na jego nieżyjącego ojca

Joe Biden, Władimir Putin
Joe Biden, Władimir Putin

Z uwagi na trwającą w Ukrainie wojnę, kraje demokratyczne nałożyły na Władimira Putina sankcje. Prezydent federacji nie pozostał dłużny. W odpowiedzi „ukarał” kilku amerykańskich polityków i zaliczył poważną wpadkę.

Oczy całego świata zwrócone są na Ukrainę, gdzie od 20 dni toczy się krwawa wojna. Z uwagi na to, że żadne państwo nie może wspomóc swoimi siłami naszych wschodnich sąsiadów, zachodnie kraje zaczęły nakładać na Rosję sankcje, które systematycznie wyniszczają jej gospodarkę.

Szacuje się, że na tą chwilę na federację spadło ponad 5.5 tysiąca sankcji. Tym samym państwo Władimira Putina prześcignęło nawet Iran, który w ciągu 10 lat otrzymał ich „zaledwie” 3616. Nic nie wskazuje na to, by miało się to zakończyć. Regularnie kolejne instytucje publiczne i prywatne firmy deklarują, że w najbliższym czasie zakończą współprace z agresorem. Decyzję tą podjęła m.in. sieć McDonald’s, która zawiesiła tymczasowo działalność 850 restauracji.

Rosja nałożyła sankcje na amerykańskich polityków

Federacja nie pozostała na to obojętna. Dyrektor departamentu współpracy gospodarczej MSZ Rosji Dmitrij Birichewski ostrzegł, że jego rząd pracuje nad szeroką reakcją na sankcje. W przypadku gdyby zdecydował się odciąć dostawy gazu lub ropy naftowej, kraje zachodu mogłyby to boleśnie odczuć. Ma to jednak drugie dno, ponieważ na tę chwilę jest to jedyna droga, by Rosja nadal pozyskiwała zagraniczne środki zasilające budżet państwa.

W związku z powyższym Władimir Putin zdecydował się zakazać wjazdu do Rosji 13 wybranym politykom ze Stanów Zjednoczonych. Na liście znaleźli się m.in. sekretarz stanu Anthony Blinken, Hillary Clinton, dyrektor CIA William Burns, syn prezydenta USA Robert Hunter Biden, sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki oraz Joseph Robinette Biden.

Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że Joseph Robinette Biden to ojciec prezydenta Stanów Zjednoczonych, który nie żyje od przeszło 20 lat. Obecna głowa kraju posługuje się przyrostkiem junior (Jr.).

Chciałabym zauważyć, że prezydent Biden jest Juniorem, więc być może usankcjonowali jego ojca. Niech spoczywa w pokoju – powiedziała na konferencji prasowej Jen Psaki.

Rzeczniczka dodała przy tym, że sankcje są bezwartościowe, ponieważ osoby, które znalazły się na liście, w żaden sposób ich nie odczują.

Nikt z nas nie planuje wycieczek turystycznych do Rosji. Nikt z nas nie ma kont bankowych, do których nie będziemy mieć dostępu – podsumowała.

Na oficjalnej stronie Konsulatu Generalnego Rosji nadal widnieje informacja w języku rosyjskim, że sankcje nałożono na Josepha Bidena, a dopiero w nawiasie dopisano Joseph Robinette Biden Jr.

Screenshot ze strony mid.ru

Jakby nie patrzeć, to spora nieścisłość.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Delegacja w Kijowie

Wołodymyr Zełenski jest zadowolony z wizyty delegatów w Kijowie. Kaczyński: „W Ukrainie jest potrzebna misja pokojowa NATO”

Krystyna Soloviy

Ukraińska wokalistka nagrała współczesną wersję utworu „Bella ciao”. Pieśń stała się hymnem oporu