w

Wkrótce w Polsacie debiutuje serial „Sługa narodu”. W pierwowzorze główną rolę grał Wołodymyr Zełenski!

Sługa Narodu, Wołodymyr Zełenski, Marcin Hycnar - fot. materiały prasowe
Sługa Narodu, Wołodymyr Zełenski, Marcin Hycnar - fot. materiały prasowe

Wołodymyr Zełenski dziś jest jednym z najbardziej cenionych prezydentów na świecie, ponieważ od roku dzielnie przeciwstawia się rosyjskiej agresji w Ukrainie. W przeszłości jednak zagrał główną rolę w serialu Sługa Ludu, który przyniósł mu ogromną rozpoznawalność. Lada dzień produkcja debiutuje na antenie Polsatu. O czym opowiada?

Wołodymyr Zełenski od pierwszego dnia wojny w Ukrainie ani na chwilę nie opuścił terytorium swojego kraju i wraz z ludnością dzielnie stawia czoła rosyjskiej agresji. Na początku konfliktu zbrojnego rozpisywały się o nim media na całym świecie i to właśnie wtedy ustalono, że w przeszłości był komikiem i aktorem. W latach 90. dołączył do lokalnej grupy kabaretowej, a po kilku latach wraz z kilkorgiem zaprzyjaźnionych aktorów założył grupę 95-j kwartał.

Nieco później został aktorem. Wystąpił w kilku filmach, ale to serial Sługa Narodu przyniósł mu największą rozpoznawalność. Wcielił się w nim w postać Wasyla Petrowycza Hołoborod’ki, nauczyciela historii, który przez zbieg okoliczności został prezydentem Ukrainy. Produkcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem widzów i doczekała się trzech sezonów oraz wersji fabularnej. Gdy o Zełenskim zrobiło się głośno w mediach, format znowu wrócił do łask. Nieliczni sądzili nawet, że to właśnie ten tytuł wyniósł go do władzy.

Okazuje się, że polscy producenci podchwycili ten pomysł i już za kilka dni na antenie Polsatu zobaczymy premierowy odcinek kultowej produkcji.

Sługa narodu. Polsat wyemituje serial, w którym grał Wołodymyr Zełenski

W wiosennej ramówce Polsatu pojawiło się wiele ciekawych tytułów, jednakże największą uwagę przyciąga nowy serial — Sługa narodu, który już od kilku dni jest szumnie zapowiadany przez stację. Mimo że w spocie nie padło nawet słowo o tym, że w ukraińskim pierwowzorze główną rolę zagrał obecny prezydent Ukrainy, z pewnością nieliczni od razu skojarzyli ze sobą te dwa tytuły.

W opisie produkcji dostępnym na oficjalnej stronie stacji czytamy, że ten serial komediowy opowiada historię nauczyciela historii Ignacego Koniecznego, który przez zbieg okoliczności i intrygi polityków nieoczekiwanie obejmuje stanowisko prezydenta.

Kiedy pewnego dnia w rozmowie z kolegą wygłasza płomienną i bardzo niecenzuralną tyradę na temat sytuacji w kraju nagrywa go jeden z uczniów i wrzuca filmik do internetu. Filmik staje się hitem a Konieczny – bohaterem. Wygrywa wybory i zaczyna sprawować urząd, co owocuje wieloma nieprzewidzianymi, a zarazem komicznymi sytuacjami — napisano.

Główny bohater, Ignacy Konieczny, to 36-letnim rozwodnik. Jest lubianym nauczycielem i porządnym człowiekiem. Gdy zostaje prezydentem, odrzuca wszelkie przywileje oraz wygody i nadal dojeżdża do pracy rowerem — czytamy na stronie Polsatu.

Czego jeszcze możemy dowiedzieć się o nowym tytule?

„Sługa Narodu” to komedia oparta na uniwersalnej historii, która mogła wydarzyć się w każdym kraju na świecie, bo mechanizmy władzy wszędzie są takie same. Pokazuje też marzenia ludzi o tym, by u sterów państwa znalazł się zwykły, porządny człowiek — powiedział reżyser Okił Khamidov.

W główną rolę wcielił się Marcin Hycnar, ale u jego boku zobaczymy jeszcze kilku popularnych aktorów. W obsadzie znaleźli się: Dauta Stenka, Mariusz Ostrowski, Krzysztof Dracz, Sławomir Orzechowski, Dorota Kolak, Magdalena Popławska i Hanna Konarowska. Na tę chwilę zaplanowano emisję 24. odcinków.

Poniżej możecie obejrzeć oficjalny zwiastun.

Premierowy odcinek produkcji zostanie wyemitowany 4 marca o godzinie 20:00 w Polsat Box Go. Presserwis ustalił, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że serial trafi również na antenę główną, ale na razie nie podano konkretnej daty.

Będziecie oglądać?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Janusz Chabior - fot. Instagram @januszchabior

Janusz Chabior w dzieciństwie przeżył chwile grozy. Na jego drodze stanął pedofil. „Tknęło mnie, to, że przekręcił klucz w zamku”

Doda zapozowała na śniegu w skąpym stroju. Fani nie dowierzają: „Nie można się napatrzeć!”