w

SuperSuper

[WIDEO] Dramatyczne chwile na lotnisku na Maderze. Silny wiatr targał polskim samolotem na wszystkie strony! O krok od tragedii

Trudne lądowanie polskiego samolotu - fot. screenshot Twitter @ilove_aviation
Trudne lądowanie polskiego samolotu - fot. screenshot Twitter @ilove_aviation

Madera jest jednym z najchętniej obieranych kierunków przez turystów. Przypadkowy świadek nagrał lądowanie polskiego samolotu na wyspie. Wiatr miotał nim w powietrzu na wszystkie strony!

Lotnisko Funchal Cristiano Ronaldo Airport uważane jest za jedno z najniebezpieczniejszych na świecie. Wszystko za sprawą kłopotliwego położenia. Z jednej strony otoczone jest przez góry, a z drugiej przez ocean. Wcześniej również wiele problemów sprawiał pas startowy, który był bardzo krótki. Dopiero 20 lat temu wydłużono go o ponad 1100 metrów. Mimo to nadal piloci zmagają się z poważnymi problemami przy lądowaniu.

Wiatr targał polskim samolotem na wszystkie strony

Portal Simple Flying przekazał, że piloci lądujący na Maderze muszą przechodzić dodatkowe szkolenia, by w ogóle móc „posadzić” maszynę na płycie. Nagrania, które można znaleźć w sieci, udowadniają, że trzeba mieć niezwykłe umiejętności i opanowanie, by tego dokonać.

Rekordy popularności bije filmik, na którym uchwycono, jak polski samolot linii Enter Air targany jest w powietrzu przez silne podmuchy wiatru. Nie są to jednak standardowe turbulencje. Stalowy ptak nie jest w stanie utrzymać się w linii prostej, ponieważ rzucało nim na wszystkie strony. Nie wiadomo czy za sterami siedział Polak, jednak pewne jest, że pilot musiał wykazać nie tylko wielkie umiejętności, ale i opanowanie, bo całe zajście wygląda naprawdę bardzo groźnie.

Trudno wyobrazić sobie, co musieli czuć w tamtej chwili pasażerowie. Tylko spójrzcie na poniższe nagranie. My już mamy ciarki.

Wiadomości.onet.pl poinformowały, że nagranie to pochodzi z 2018 roku, ale nadal robi na internautach ogromne wrażenie. Wystarczy tylko poczytać opinie, które pojawiły się pod nagraniem.

  • Tam takie…, ale jaką pasażerowie mieli „jazdę”i to bez opłaty dodatkowej — gratis!
  • Polski pilot wyląduje nawet na drzwiach od stodoły!
  • Podobno polski pilot może nawet wylądować na drzwiach stodoły. Nawet jeśli to przesada, nie umniejsza to, że tym razem polski pilot pokazał mistrzostwo, a sam kontakt z podłożem był delikatny.
  • Genialni piloci.
  • Prawdopodobnie po zmianie bokserek przeżyłbym tam jedne z najlepszych wakacji. Byłem kiedyś i kocham to miejsce.

Chcielibyście coś takiego przeżyć?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Rosjanie zestrzelili samolot i pochwalili się w sieci. Okazało się, że to ich własna maszyna [VIDEO]

Obudził go przeraźliwy krzyk syna. Zaatakowany przez mamę 11-latek wykrwawiał się we własnym łóżku