w

[WIDEO] Amerykańska pływaczka zemdlała w basenie podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie. To trenerka jako pierwsza rzuciła się do wody

Anita Alvarez straciła przytomność na Mistrzostwach świata - fot. Instagram @make_life_harder, screenshot YouTube @Saraiki Malik
Anita Alvarez straciła przytomność na Mistrzostwach świata - fot. Instagram @make_life_harder, screenshot YouTube @Saraiki Malik

Przerażające chwile na Mistrzostwach Świata w Pływaniu, które odbywały się w Budapeszcie na Węgrzech. Jedna z zawodniczek straciła przytomność w basenie i zaczęła bezwładnie opadać na dno. To trenerka jako pierwsza ruszyła jej na ratunek.

Podczas środowych Mistrzostw Świata w Pływaniu cudem udało się uniknąć tragedii. Anita Alvarez nieoczekiwanie zemdlała w wodzie po swoim pokazie.

Pływaczka zemdlała w basenie

25-letnia Alvarez reprezentowała Stany Zjednoczone na Mistrzostwach Świata. Nieoczekiwanie po zakończeniu solowego pokazu, opadła na dno basenu. Na początku kibice zgromadzeni na trybunach zaczęli oklaskiwać jej popis, jednak po chwili zorientowali się, że stało się coś złego.

Choć organizatorzy konkursu powinni zadbać o bezpieczeństwo uczestników, to trenerka jako pierwsza ruszyła z pomocą. Bez chwili zastanowienia wskoczyła do wody i zaczęła wyciągać ją z wody. Po chwili dołączył do niej inny pływak, który pomógł jej wydostać zawodniczkę.

Andrea Fuentes w pierwszej kolejności wyniosła twarz 25-latki nad powierzchnię wody. Na brzegu czekali już ratownicy medyczni, dzięki którym odzyskała przytomność. Chwilę po tym zabrano ją na noszach.

Koledzy koleżanki z drużyny byli wstrząśnięci tym, co się dzieje, tym bardziej że to nie pierwsza taka sytuacja. 25-latka rok wcześniej straciła przytomność podczas kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Barcelonie.

Trenerka krótko po tym zdarzeniu poinformowała na Instagramie, że Anita dobrze się czuje.

Anita czuje się dobrze. Lekarze sprawdzili wszystkie parametry życiowe i wszystko jest w porządku — tętno, tlen, poziom cukru, ciśnienie krwi itd. wszystko jest w normie.

Fuentes w rozmowie z hiszpańskim radiem powiedziała, że jest oburzona reakcją ratowników, którzy byli tuż obok basenu, jednak nie zareagowali, gdy zaczęła do nich krzyczeć.

Czułem się, jakby przez całą godzinę [Alvarez była nieprzytomna w wodzie — przyp. red.]. Powiedziałam, że coś jest nie w porządku, krzyczałam na ratowników, żeby weszli do wody, ale oni nie albo nie załapali, co powiedziałem, albo nie zrozumieli.

To, co wydarzyło się na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie najlepiej obrazuje mem udostępniony przez profil make_life_harder na Instagramie. Komentarz jest chyba zbędny.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z akcji ratowniczej.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Byk zabił rolnika - fot. Pexels @Tobi

„Diabeł” zabił rolnika spod Braniewa. Niewiele brakowało, a byk zaatakowałby także partnerkę Zbyszka. „Jak by go jakie demony opętały”

BebopandBebe - screenshot TikTok @bebopandbebe

Filmy Bebop and Bebe biją rekordy popularności na TikToku. Internauci podejrzewają, że to może być zaginiona dziewczynka