w

W brutalny sposób znęcał się nad wiekową babcią? Gdy jej koszmar dobiegł końca, powiedziała, jakie piekło jej zgotował

Zdjęcie poglądowe, fot. Pexels @Pixabay
Zdjęcie poglądowe, fot. Pexels @Pixabay

Daniel F. przez kilka ostatnich miesięcy miał się znęcać nad swoją 80-letnią babcią. Mężczyzna stosował wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną. Teraz wyszło na jaw, że przez ostatnie miesiące traktował ją w bestialski sposób. Jak tak można?!

32-letni Daniel F. jest dobrze znany w okolicy i nie raz popadał w konflikt z prawem. W przeszłości był „blokersem”, a później został ojcem. Nowa życiowa rola jednak niewiele wniosła do jego życia. Z czasem zaczął dręczyć 80-letnią, nieporadną, babcię. Schorowana kobieta zawsze mu wybaczała to, że się nad nią znęcał. Kilkukrotnie zgłaszała sprawę na policję, jednak za każdym razem wycofywała zeznania, a jej koszmar zaczynał się od początku.

Znęcał się nad schorowaną babcią. Sprawą zainteresowała się prokuratura

Daniel odbył już karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad panią Marią H., jednak mimo to nic nie zmieniło się w jego zachowaniu. Sąsiedzi z Zawierzbia bardzo dobrze znają 80-latkę, która ma problemy z poruszaniem się i mówieniem. Wszyscy byli świadomi tego, że jej relacje z wnukiem nie były najlepsze.

On to taki łobuz był zawsze. Niedopilnowany i pozwalali mu na wszystko. To też wina Marysi, bo gdyby w sądzie go nie broniła, po tym jak składała na niego doniesienia, to już dawno byłoby po wszystkim, a ona najpierw nad nim płakała, a potem się użalała 

Podczas pierwszego postępowania sądowego, Daniel F. otrzymał zakaz zbliżania się do pani Haliny. Miał to jednak za nic i już od kilku miesięcy mieszkał w jej domu z partnerką, Pauliną S. Kobieta w rozmowie z Super Expressem wyznała, że od początku była temu przeciwna. Wnuk miał bić ją laską i grozić śmiercią, a nawet zabierał jej jedzenie, które przywoził catering.

Nigdy nie zgodziłam się na to, żeby u mnie mieszkał. On mnie bił, wyzywał, walił laską po nogach, mówił, że zabije, non stop groził. Razem z tą Paulina tu był. Pił, awanturował się nocami i robił schadzki dla pijaków. Uderzył mnie parę razy tak, że krew się lała. Nawet zabierał mi jedzenie, co mi przywozili

Prokurator z Dębicy potwierdził, że ich relacje były dalekie od poprawnych. 32-latkowi postawiono cztery zarzuty.

Daniel F. pozostaje pod czterema zarzutami. Pierwszy dotyczy znęcania się nad swoją babcią, która jest osobą nieporadną. Babcia ma ponad 80 lat. Okres znęcania się obejmuje czas od sierpnia 2021 do maja 2022 w Zawierzbiu. To czyn zagrożony karą do ośmiu lat pozbawienia wolności. Kolejny zarzut dotyczy naruszenia miru domowego. Mężczyzna nie opuścił miejsca zamieszkania babci, pomimo tego, że bezwzględne powinien je opuścić, gdyż już wcześniej miał sprawę karną i miał zakaz kontaktowania się z babcią — tłumaczył Jacek Żak, prokurator rejonowy z Dębicy.

Przy okazji wyszło na jaw, że Daniel F. ukradł koledze telefon. Także jego konkubina zgłosiła, że została przez niego dotkliwie pobita.

Trzeci zarzut dotyczy kradzieży telefonu swojemu koledze. Wszystkie te czyny są popełnione w recydywie, gdyż niedawno Daniel F. opuścił zakład karny. Ostatni zarzut dotyczy pobicia swojej konkubiny, z którą zamieszkiwał. Miał ją uderzyć z otwartej dłoni po głowie i po całym ciele, a następnie pchnął ją do wanny. Daniel F. nie przyznaje się do żadnego z zarzucanych mu czynów. W sądzie jest już jedna sprawa o podobne zdarzenie, chodzi o znęcanie się nad babcią.

Najbliższe dwa miesiące podejrzany spędzi w tymczasowym areszcie. Miejmy nadzieję, że w końcu 80-latka będzie mogła odetchnąć z ulgą.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Pożar w Lublinie, fot. Twitter @PiotrOlejarzPL, screenshot YouTube @FAKTpl1

Tragiczny finał meczu Polska-Belgia. W jednym z mieszkań w Lublinie wybuchł pożar. Robert wyskoczył z okna, dwie osoby zmarły

Zdjęcie poglądowe, fot. Pexels @Pixabay

Przemoc w domu dziecka w Kłodzku? Byli wychowankowie po latach, przerywają milczenie. „Baliśmy się o tym mówić”