w ,

[VIDEO] Zorganizowali huczne otwarcie nowego mostu. Zawalił się zaraz po przecięciu wstęgi

fot. Twitter screenshot

W środkowej Afryce urzędnicy zebrali się, aby oficjalnie otworzyć nowy most nad niewielkim kanałem, lecz konstrukcja zawiodła dokładnie w momencie przecięcia czerwonej wstęgi.

Do kuriozalnego zdarzenia doszło niedawno w Demokratycznej Republice Konga. Urzędnicy zorganizowali inaugurację nowej kładki, która została zbudowana, aby pomóc mieszkańcom przekroczyć rzekę podczas deszczowych miesięcy.

W miejscu, które wybrano na budowę nowej konstrukcji stał prowizoryczny, drewniany most, jednak często niszczył się w trakcie powodzi.

Most zawalił się podczas ceremonii

Podczas wydarzenia grupa urzędników z DRK ustawiła się na węższym niż dwa metry moście. Na jednym z końców mostu zawiązano czerwoną wstążka między jego balustradami.

Ceremonię lokalni mieszkańcy oglądali z brzegów rzeki położonych poniżej nowej kładki.

Dokładnie w momencie, w którym jeden z urzędników przeciął nożyczkami wstęgę, most zawalił się pod ciężarem przebywających na nim osób i przełamał się na dwie części.

W sieci pojawiło się nagranie z kuriozalnego zdarzenia. Sytuacja wywołała rozbawienie, ale także oburzenie wśród internautów.

„To tak, jakby wstążka była tym, co trzymało most razem” – czytamy komentarz pod filmem.

Nagranie możecie obejrzeć poniżej:

„Wielkie” ceremonie otwarcia

Afrykańscy politycy mają reputację związaną z organizowaniem dziwacznych ceremonii otwarcia, które często stają się hitem w mediach społecznościowy, a czasem są nawet źródłem ogólnokrajowych skandali.

W 2018 roku były minister finansów Zimbabwe Patrick Chinamasa pojawił się na ustach całej Afryki po tym, jak podczas publicznej ceremonii uruchomił… kosz na śmieci.

W zeszłym tygodniu w mediach społecznościowych pojawiło się z kolei zdjęcie owiniętego wstążkami kranu wodnego. Urzędnik uroczyście go uruchamiał, ku rozbawieniu ludzi.

Źródło: Twitter ; khaama.com ; tasnimnews.com

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Anna Lewandowska - fot. AKPA Instagram @annalewandowskahpba

Anna Lewandowska skończyła 34 lata! Na przestrzeni lat przeszła ogromną metamorfozę. To naprawdę ona?! [ZDJĘCIA]

11-letni Tymek przyszedł na rozpoczęcie roku w szkole specjalnej. Został sam na boisku. Okazało się, że jest „nieopłacalny budżetowo”