w

[VIDEO] Zdenerwował go klakson. Kierowca niemal pozabijał dzieci czekające na zielone światło

fot. YouTube screenshot

W Kielcach doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Kierowca Mazdy, zezłoszczony na klakson użyty przez innego kierowcę, próbował zajechać mu drogę, przy czym niemal potrącił grupkę dzieci oczekujących na zielone światło. Nagranie niedawno trafił do sieci.

Sytuacja miała miejsce na początku czerwca w Kielcach, a dokładniej na ul. Aleja Solidarności oraz pobliskim skrzyżowaniu z ul. Świętokrzyską. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane samochodowym wideorejestratorem.

Rozwścieczył go klakson

Wszystko zaczęło się, gdy kierowca osobowej Mazdy, wyjeżdżając z remontowanego odcinka drogi, nie zastosował się do znaku STOP, tym samym wymuszając pierwszeństwo na kierującym, z którego wideorejestratora pochodzi nagranie. Użył on więc klaksonu, co nie spodobało się kierowcy japońskiego auta.

Kierowca Mazdy złośliwie przyhamował, po czym po chwili został z tyłu. Na tym się jednak nie skończyło, ponieważ japońskie auto znów pojawiło się w kadrze tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Świętokrzyska, kiedy to zezłoszczony przez klakson mężczyzna próbował zajechać drogę autorowi nagrania.

Niemal pozabijał pieszych

Wtedy kierowca Mazdy, z uwagi na zbyt dużą prędkość oraz trudne warunki na drodze, wpadł w poślizg i stracił panowanie nad autem. Samochód zaczął sunąć po asfalcie w stronę obszaru przy przejściu dla pieszych, gdzie stała grupka pieszych, w tym dzieci.

Japońskie auto przeskoczyło przez krawężnik i wpadło na chodnik. Na całe szczęście piesi w ostatniej chwili uskoczyli przed samochodem i nie doszło do tragedii, choć bez wyolbrzymiania można stwierdzić, że dzieliły od niej dosłownie centymetry.

Kierowca został zidentyfikowany

Autor nagrania przesłał materiał do policjantów, którym udało się ustalić, kto siedział za kierownicą japońskiego auta. 27-latek z Kielc usłyszał zarzut dwukrotnego spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a dalsze decyzje podejmie sąd.

27-latkowi może grozić wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Nagranie możecie obejrzeć poniżej:

Źródło: Policja Świętokrzyska ; YouTube

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Tragiczny wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Nie żyje 12 osób, wszystkie ofiary to Polacy

Khloe Kardashian i Tristan Thompson zostali rodzicami - fot. Instagram @realtristan13

Najpopularniejszy amerykański klan się rozrasta! Khloe Kardashian i skłonny do zdrad Tristan Thompson doczekali się dziecka!