w

[VIDEO] Takie rzeczy tylko w Rosji. Zorganizowali ustawkę na… 1200 osób!

fot. Twitter screenshot

Pod Moskwą doszło do nietypowego wydarzenia. Podczas festiwalu świętującego zwycięstwo w bitwie pod Mołodią, Rosjanie zorganizowali walkę, w której udział wzięło aż 1200 osób. Nagranie pojawiło się w sieci.

W położonym w obwodzie moskiewskim mieście Czechow odbył się festiwal upamiętniający 450. rocznicę rosyjskiego zwycięstwa w bitwie pod Mołodią.

Gubernator obwodu Andriej Worobjow przekazał, że w festiwalu wzięło udział 30 tysięcy osób. Wśród atrakcji znalazły się rekonstrukcje historyczne, wioska rzemieślnicza, stylizowany plac zabaw oraz występy znanych rosyjskich artystów.

Nietypowa walka

Wśród zorganizowanych na terenie festiwalu walk wyróżniło się jedno wydarzenie. Nie była to bowiem rekonstrukcja historyczna, a pojedynek dwóch 600 osobowych drużyn.

Do rekordowej bijatyki doszło w niedzielę, 31 lipca. Według organizatorów, w wydarzeniu brało udział aż 1200 osób.

W sieci pojawiło się nagranie z walki, na którym widać okładające się wzajemnie dwie drużyny.

Nagranie możecie obejrzeć poniżej

Bitwa pod Mołodią

Festiwal odbywa się w regionie moskiewskim od 2009 roku. W tym roku zgromadził on około 20 klubów rekonstruktorów. Kilkudniowe obchody zostaną zwieńczone we wtorek pokazem sztucznych ogni.

Widowisko militarno-historyczne rekonstruuje wydarzenia z okresu 30 lipca – 2 sierpnia 1572 roku. Bitwa pod Mołodią miała miejsce na terenie objętym obecnie granicami okręgu moskiewskiego.

W bitwie wzięły udział wojska rosyjskie, dowodzone przez książąt Michaiła Worotyńskiego i Dmitrija Chworostinina, oraz armia chana Devleta I Giraya. Starcie zakończyło się rosyjskim zwycięstwem.

Źródło: Pantofelek.pl ; Reddit ; Twitter ; chehov-vid.ru

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Policjanci z Nakła uratowali niespełna 2-letniego chłopca - fot. naklo.policja.gov

Pojechali zabezpieczać przejazd kibiców, a uratowali życie 2-letniego chłopca. Maluch umierał na rękach matki. Bohaterska akcja policjantów z Nakła

Matka wyrzuciła córki z balkonu - fot. zdjęcia poglądowe Pexels @Josh Willink, @Markus Spiske

Przypadkowi świadkowie usłyszeli krzyki kobiety i dzieci. Chwilę później maluchy zostały wyrzucone z balkonu. 3-latka zginęła na miejscu