w ,

DramatDramat

[VIDEO] Tak wygląda dom Ołeksandra Usyka po przejściu Rosjan. Zdemolowali teren posesji

fot. Ołeksandr Usyk i jego dom (Twitter & Instagram screenshot)

Rosjanie przez jakiś czas urzędowali w domu należącym do ukraińskiego sportowca Ołeksandra Usyka. Po opuszczeniu terenu przez okupantów nagrany został film ukazujący zniszczenia, których dokonali.

Ołeksandr Usyk to ukraiński bokser i mistrz świata, a także mistrz olimpijski w kategorii ciężkiej. 35-latek na okolice maja planował rewanż z Brytyjczykiem Anthonym Joshuą, ale po wybuchu wojny zdecydował się wrócić do rodzimej Ukrainy i walczyć z Rosjanami.

Z czasem sportowiec zmienił jednak swoje zdanie, bo uznał, że bardziej pomoże swojej ojczyźnie, gdy zawalczy w ringu, niż na froncie. Usyk dostał specjalne pozwolenie na opuszczenie kraju.

– „Zdecydowałem się rozpocząć przygotowania do rewanżu z Joshuą. W ten sposób bardziej i lepiej pomogę mojej ojczyźnie, niż gdybym biegał po Kijowie z karabinem maszynowym. Wielu przyjaciół, krewnych dzwoniło do mnie i popierało tę decyzję”przekazał cytowany przez Fansportu.pl.

Wojsko w domu Usyka

Pod koniec marca do domu Ołeksandra Usyka wkroczyło rosyjskie wojsko, a informację przekazała jego żona, która na bieżąco komentuje sytuację na Ukrainie za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Na Instagramie Jkateryna poinformowała, że Rosjanie zajęli ich wspólny dom pod Kijowem. Kobieta powiadomiła, że na terenie posiadłości przebywają nie tylko żołnierze, ale i czołgi i opancerzone pojazdy wojskowe.

„Pożyjcie sobie w moim domu, bo niewiele czasu wam zostało. Z moją rodziną i ze mną wszystko w porządku” – napisała i dołączyła poniższe zdjęcie.

Posesja po odwrocie Rosjan

W internecie właśnie pojawiło się nagranie, które przedstawia zniszczenia dokonane przez urzędujących w domu żołnierzy. Rosjanie całkowicie zdewastowali należący do sportowca ogród, a szkody wyrządzili również wewnątrz. Na filmie widzimy puste i rozbite butelki, oraz pozostawione przez najeźdźców śmieci. Zniszczony został również płot.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej.

Źródło: Twitter ; Instagram – usykkate1

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Skandaliczne słowa rzeczniczki MSZ Rosji dotyczące zbrodni w Buczy. Zacharowa obarcza winą zachodnie państwa i media

Dagmara Kaźmierska

Dagmara Kaźmierska zdradziła, jak wyglądają jej relacje z Edzią. Jeszcze niedawno były nierozłączne, a teraz? „Urwała się ta znajomość”