w

[VIDEO] Nożownik zaatakował w centrum Lublina. Poszło o 20 złotych. Policja opublikowała wstrząsające nagranie

fot. KMP Lublin / Twitter screenshot

W środku dnia w centrum Lublina doszło do szokującej sytuacji. Mężczyzna rzucił się z nożem na znajomego i zaczął go dźgać na oczach świadków. Cała sytuację zarejestrował miejski monitoring.

64-letniemu recydywiście Stanisławowi M. grozi nawet 20 lat pozbawienia wolności za atak z użyciem noża. Policja opublikowała wstrząsające nagranie.

Zaatakował, bo nie dostał 20 zł

Do sytuacji doszło w ścisłym centrum Lublina, nieopodal Archikatedry, w biały dzień. Pijany 64-latek zaczepił swojego znajomego i zażądał od niego pieniędzy, zachowując się wulgarnie i agresywnie.

„Chciał 20 zł. Ale zaczepiony nie chciał mu nic dać” – relacjonują policjanci.

Rozwścieczony odmową mężczyzna wpadł w prawdziwą furię i wyciągnął pokaźnej wielkości nóż. Następnie Stanisław M. zaczął dźgać 54-latka, celując w twarz.

Odjechał trolejbusem

Kiedy ofiara się przewróciła, nożownik odszedł z miejsca zdarzenia i jak gdyby nigdy nic wsiadł do trolejbusu, który akurat zatrzymał się na pobliskim przystanku.

64-latek miał jednak pecha, ponieważ całe zajście zauważył operator miejskiego monitoringu, który niezwłocznie zawiadomił policję oraz pogotowie.

Funkcjonariuszom udało się dogonić trolejbus i wyciągnąć podejrzanego z pojazdu komunikacji miejskiej. W tym samym czasie inna grupa policjantów odnalazła rannego mężczyznę, który uciekł do domu.

54-latek miał ucięty kawałek nosa i mocno krwawił. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie pomogli mu lekarze.

– „64-latek usłyszał zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w warunkach multirecydywy. Mężczyzna na wniosek policjantów i prokuratora trafił przed sąd, który zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące” — przekazał rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Nożownikowi grozi do 20 lat więzienia.

Źródło: Policja ; Fakt

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Edyta Górniak - fot. Instagram @edytagorniak, Pixabay @congerdesign

Edyta Górniak przestrzega Polaków przed wodą w butelkach. Jej zdaniem to substytut, a „prawdziwa występuje tylko na wolności”

[VIDEO] Pielęgniarka zabiła sześć osób w potwornym wypadku. Na czerwonym świetle z prędkością 160 km/h wjechała na skrzyżowanie