w

[VIDEO] Mama nie zapięła pasów dwuletniej córeczce. Przerażający efekt został nagrany

fot. kadr z nagrania (Policja)

W sieci pojawiło się opublikowane przez policjantów nagranie, które ukazuje moment dramatycznego wypadku w Różnowie. 21-latka uderzyła samochodem w drzewo, a z pojazdu przez boczną szybę wyleciało dwuletnie dziecko. Okazuje się, że dziewczynka nie miała zapiętych pasów.

Choć do wypadku doszło jeszcze w zimie, policjanci dopiero teraz udostępnili nagranie, aby przypomnieć o tym, jak ważne jest zapinanie pasów w samochodzie oraz podkreślić, że nieodpowiedzialność osób dorosłych może doprowadzić do tragedii.

Wyleciała przez okno

Na opublikowanym przez Komendę Powiatową Policji w Iławie zapisie z kamery widać, jak siedząca za kierownicą 21-latka traci panowanie nad samochodem i uderza w drzewo. Siła kolizji była na tyle duża, że jej dwuletnia córka wypadła przez okno pojazdu.

Do zdarzenia doszło 23 stycznia bieżącego roku w Różnowie (woj. warmińsko-mazurskie). W samochodzie oprócz 21-latki i jej córeczki znajdował się również 17-letni brat kobiety. Mieszkanka Susza, wyjeżdżając z łuku drogi, nie dostosowała prędkości do warunków.

– „Jak się później okazało, dziewczynka siedziała w foteliku, jednak nie była zapięta w pasy bezpieczeństwa. 21-latka z malutką córeczką oraz młodszym bratem zostali wtedy przetransportowani do szpitala” – przekazali funkcjonariusze.

Obrażenia 21-latki i jej córki były bardzo poważne, co powstrzymało policję przed wcześniejszą publikacją nagrania – przekazała st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa iławskiej policji. Na całe szczęście matka z dzieckiem wyszły już ze szpitala.

Nagranie możecie obejrzeć poniżej

Apel policji

Policjanci przy okazji publikacji nagrania przypominają o panujących zasadach i apelują do rodziców oraz opiekunów o zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wyjazdów.

– „Za brak fotelika można otrzymać mandat oraz punkty karne, ale największą karą, jaka może spotkać rodziców i opiekunów, jeśli zdecydują się przewozić dziecko bez fotelika, jest kalectwo lub śmierć dziecka” – zaapelowała policja.

– „Kolejny weekend przed nami. Niektórzy jeszcze planują wyjazdy i spotkania, a inni właśnie się pakują. W pośpiechu nie zapomnijcie o najważniejszym, czyli bezpieczeństwie. Co prawda ten film dotyczy zdarzenia z zimy, ale ku przestrodze warto pokazać go również teraz z apelem o to, by rodzice nie lekceważyli zasad dotyczących bezpiecznego przewożenia dzieciaków” – podkreślono.

Według przepisów ruchu drogowego w foteliku ochronnym lub innyym urządzeniu do przewożenia dzieci należy przewozić „dziecko w wieku do 12 lat, nie przekraczające 150 cm wzrostu”.

Kierującemu pojazdem zabrania się przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera; przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego” – przypomina policja.

Źródło: KPP Iława

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Osierociła ósemkę dzieci - fot. swiecie.policja.gov.pl

Wracała z komunii, gdy doszło do potwornego wypadku. Osierociła ośmioro dzieci. „To nie była jej wina”

Dwuletni chłopczyk zginął na miejscu. Pilnowała go pijana babcia